Ogłoszenia parafialne 8.10.2017

XXVII Niedziela w ciągu roku
Dzisiaj II-a niedziela października. Dziękuję za ofiary zbierane przed kościołem, które przeznaczone są na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Czynimy to z okazji kolejnego Dnia Papieskiego, który przeżywamy pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”.
Umiłowani Archidiecezjanie, Siostry i Bracia w Chrystusie!
Dobiega końca Rok Jadwiżański, ogłoszony z okazji 750-lecia kanonizacji św. Jadwigi. Ten czas świętowania rocznicy wyniesienia na ołtarze patronki Śląska miał być dla nas przedłużeniem Roku Miłosierdzia. To właśnie miłosierdzie stanowi charakterystyczną cechę osobowości księżnej i wysuwa się na pierwszy plan, kiedy przywołujemy jej życiorys. /…/
Klimat sprzyjający budowaniu naszej rodziny diecezjalnej będzie niewątpliwie towarzyszył centralnym obchodom zakończenia ROKU JADWIŻAŃSKIEGO w Międzynarodowym Sanktuarium w Trzebnicy. Dlatego serdecznie zapraszam Was – Drodzy Diecezjanie – przybądźcie licznie na uroczystości odpustowe do TRZEBNICY. Rozpoczną się one 14 października pielgrzymką kobiet do grobu księżnej. Tego też dnia w godzinach popołudniowych do jadwiżańskiego sanktuarium dotrą piesi pielgrzymi z całej archidiecezji, którzy o 6-tej rano wyruszą z wrocławskiej katedry.
Główne uroczystości natomiast przewidziane są na niedzielę 15 października. O godz. 11-tej sumie odpustowej w intencji wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska będzie przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Stanisław Dziwisz, który na mocy dekretu Stolicy Apostolskiej otrzymał przywilej, by uczestnikom tej Eucharystii udzielić papieskiego błogosławieństwa. /…/
Wierzę mocno, że duchowe owoce mijającego roku oraz uroczystości podsumowujących 750-lecie kanonizacji św. Jadwigi pozostaną widoczne w naszych rodzinach i wspólnotach oraz w całym Kościele wrocławskim. /…/
W tym duchu z serca wszystkim błogosławię + Józef Kupny
Arcybiskup Metropolita Wrocławski
W tym tygodniu możemy jeszcze okazywać pomoc wobec wrocławskiego Domu Ziarna. Płody ziemi dla Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu proszę przywozić do wtorku i składać w garażu za domem katechetycznym przy plebanii. Już teraz dziękuję za każdy dar! Dziękuję pierwszym hojnym Darczyńcom!
Dziś na Sumie poświęcę różańce, które przekazane będą dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Po tej Mszy św. będzie jeszcze spotkanie dzieci i ich rodziców w kościele.
Wciąż możemy nabywać pięknie wydany kalendarz kościelny, w cenie 10 zł, przygotowanego dla naszej Archidiecezji na nowy rok 2018, a zatytułowany: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Może to być udany prezent, ale i pomoc dla nas w dobrym przeżywaniu czasu z Panem Bogiem w Kościele.
W październiku Różańcem modlimy się w kościele codziennie przed Mszą Św., w niedziele o godz. 9.30 w Okrzeszycach i o godz. 11-ej w Turowie proszę by Różaniec poprowadziły Siostry Różańcowe.
W piątek /13 X/ na godzinę 17-ą zapraszam na ostatnie w tym roku: Mszę Św. i Nabożeństwo Fatimskie.
Za tydzień w niedzielę będziemy liczyli w Kościele Polskim, a więc i w naszej Parafii, osoby uczestniczące w praktykach religijnych.
We wtorek o godz. 16.00 z inicjatywy naszej Radnej /której za to bardzo dziękuję!/ na nowym cmentarzu przy kaplicy chętne osoby podejmą się porządkowania terenu cmentarza. Trzeba już teraz o tym pomyśleć przed zbliżającymi się świętami listopadowymi. Mam nadzieję, że przyjdzie do tej pracy wielu naszych Parafian!
W ub tygodniu z czwartku na piątek, podczas dziejącej się na naszym terenie niepogody, uszkodzone zostało poszycie dachowe naszego kościoła. I znów czeka nas naprawa powstałych raz kolejny usterek.
Serdecznie dziękuję za posprzątanie i piękne ozdobienie kwiatami naszego kościoła Parafianom z Turowa: Grażynie Syganiec, Małgorzacie Francuz i Elżbiecie Francuz. Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę kolejnych Parafian z Turowa: Beatę Rakoczy, Bożenę Matyczak i Martę Wawrzynów. Sylwi Obłokowskiej dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz