Ogłoszenia parafialne 01.10.2017

XXVII Niedziela w ciągu roku
Intencje Apostolstwa Modlitwy:
Intencja ogólna: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.
Dzisiaj I-a niedziela października – na Mszach Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. w Okrzeszycach i po sumie w Turowie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
Dzisiaj okazujemy miłość miłosierną wobec wrocławskiego Domu Ziarna. Z tej racji ofiarami składanymi do skarbonek i darami z płodów rolnych wspieramy działalność naszych katolickich uczelni. Płody ziemi i inne dary dla Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu można przywozić od czwartku i składać w garażu za domem katechetycznym przy plebanii. Dziękuję za dobre serce!
W październiku Różańcem modlimy się w kościele codziennie przed Mszą Św., a w niedziele o godz. 9.30 w Okrzeszycach i o godz. 11.00 w Turowie proszę by Różaniec poprowadziły Siostry Różańcowe.
Jutro /poniedziałek/ nie będzie Mszy św. w naszym kościele.
W najbliższy piątek /I-y października/ odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź św. w tym dniu w Turowie od godz. 16.00.
Przypomnę, że za tydzień w II-ą niedzielę miesiąca podczas sumy o godz. 11.30 nastąpi obrzęd błogosławieństwa naszych małych Parafian. Dzieci, które w danym miesiącu przeżywają rocznicę Chrztu św., urodzin proszę wcześniej zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Po tej Mszy św. będzie jeszcze spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców w kościele.
Dziś także możemy swoim podpisem poprzeć projekt ustawy o zmianie ustawy z dn. 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywnia ciąży /trzeba podać swój nr PESEL/ przynoszący ochronę dzieci w okresie prenatalnym, podejrzane o niepełnosprawność.
„Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski, który odbędzie się 8 października 2017 roku. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jednak obchodom tego Dnia towarzyszyć będą również liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych poza jego granicami.
Zachęcam do podejmowania październikowego „Nowego Życia” – czasopisma Kościoła wrocławskiego podejmującego ważne dla osób wierzących tematy /cena – 4 zł/.
Już od dzisiaj możemy nabyć pięknie wydany kalendarz kościelny, w cenie 10 zł, przygotowanego dla naszej Archidiecezji na nowy rok 2018, a zatytułowany: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Może to być udany prezent, ale i pomoc dla nas w dobrym przeżywaniu czasu z Panem Bogiem w Kościele.
Serdecznie dziękuję za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę 150 zł Parafianom z Turowa: Marii Olender, Aleksandrze Olender i Arlecie Dobosz. Przed następną niedzielą o posprzątanie i ukwiecenie kościoła proszę kolejnych mieszkańców Turowa: Grażynę Syganiec, Małgorzatę Francuz i Elżbietę Francuz.
Joannie Burzyńskiej dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Wczoraj uroczystością pogrzebową pożegnaliśmy śp. Mieczysława Jacha pochodzącego z Mnichowic. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Dodaj komentarz