Ogłoszenia parafialne 24.09.2017

XXV Niedziela w ciągu roku.
Dzisiaj jest Niedziela modlitwy o trzeźwość narodu.
Za tydzień w I-ą niedzielę października na Mszach Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Przed Sumą proszę, by o godz. 11.00 Różaniec Św. poprowadziły Siostry Różańcowe!
Dziś jeszcze możemy swoim podpisem poprzeć projekt ustawy o zmianie ustawy z dn. 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywnia ciąży /trzeba podać swój nr PESEL/ przynoszący ochronę dzieci w okresie prenatalnym, podejrzane o niepełnosprawność.
Jesień związana jest z różnymi akcjami charytatywnymi. Dlatego po następnej niedzieli poproszę o podzielenie się dobrami płodów rolnych z naszym Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym /przypomnę o tym za tydzień/. W najbliższą niedzielę uczynimy zbiórkę do puszek na rzecz Seminarium. Wesprzemy w ten sposób kleryków przygotowujących się do kapłaństwa.
Serdecznie dziękuję za posprzątanie i piękne ukwiecenie kościoła Parafianom z Turowa: Elżbiecie Kuriacie, Barbarze Ścigajło i Janinie Rakoczy. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę: Marię Olender, Aleksandrę Olender i Arletę Dobosz. Dziękuję jednej Rodzinie z Turowa za ofiarę złożoną na cel utrzymania naszego kościoła!
Halinie Marszałek dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Już dzisiaj zachęcam do podejmowania październikowego wydania Dobrych Nowin!

Dodaj komentarz