Ogłoszenia parafialne 10.09.2017

XXIII Niedziela w ciągu roku, Uroczystość Narodzenia NMP
Przeżywamy dzisiaj, pod przewodnictwem Księdza Doktora Bogdana Kani, Uroczystość Odpustową i Dożynki, błogosławimy ziarno pod zasiew i wieńce dożynkowe. O godz. 13.00 serdecznie zachęcam i proszę o liczny udział wszystkich naszych Parafian w Sumie odpustowej! Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.

MożnaWielką wdzięczność wyrażam wszystkim, którzy przygotowali to piękne święto: Eucharystię odpustową, którzy uporządkowali teren wokół kościoła i na cmentarzach. Dziękuję Parafianom za przyniesione produkty spożywcze i ofiary. Wiele podziękowań kieruję ku tym, którzy przygotowali piękne wieńce dożynkowe. Dziękuję Pani kościelnej Beacie za trud przygotowania kościoła, Pani organistce Elżbiecie i Służbie Muzycznej, Służbie Ołtarza i wszystkim, którzy mnie w tym czasie wspomogli.
Dziękuję Paniom Jasi za życzliwą pomoc na plebanii! Dziękuję za przygotowanie pięknego wieńca wokół wejścia do kościoła! Dziękuję Panu Wójtowi Janowi Żukowskiemu za życzliwą pomoc i okazane wsparcie, także za zaproszenie orkiestry! Dziękuję za uświetnienie naszej Uroczystości muzykom orkiestry Hanys Band!
Serdecznie dziękuję za posprzątanie i ozdobienie naszego kościoła Parafianom z Turowa: Joannie Wojdon, Agnieszce Zarembskiej, Annie Momot, Marii Ścigajło, Beacie Ścigajło i Jadwidze Sawickiej. Proszę, aby za tydzień uczyniły to: Renata Tarka, Janina Romaniewicz i Krystyna Jadowska.
Wdzięczność niosę ku Annie Niewińskiej, która przygotowała kaplicę w Okrzeszycach.
Dziękuję panu Radnemu Adamowi Żmudzie za prace wykonane w kaplicy na nowym cmentarzu!
Podobnie jak w latach ubiegłych Kościół w Polsce obchodzi w trzecią niedzielę września DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU. To dzień szczególnej modlitwy w intencji ludzi odpowiedzialnych za mass media w naszym kraju i w całym świecie. /…/. Ważną rolę w tym względzie na Dolnym Śląsku, obok katolickiej prasy, w tym szczególnie Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia, pełni Radio RODZINA – rozgłośnia Archidiecezji Wrocławskiej. Poprzez codzienny przekaz Mszy św., wspólne modlitwy i programy publicystyczne formuje ono kolejne pokolenia słuchaczy w duchu wiary. Radio to nadaje swój program na terenie Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej, nieustannie poszerzając przestrzeń swego oddziaływania.
+ Józef Kupny
Arcybiskup Metropolita Wrocławski
Dlatego już dzisiaj dziękuję serdecznie za ofiary, które tradycyjnie w najbliższą niedzielę zostaną złożone z przeznaczeniem na utrzymanie naszej katolickiej rozgłośni!
Błogosławieństwo dzieci wyjątkowo w tym miesiącu, ze względu na dzisiejszy Odpust, uczynimy 17 września na Sumie o godz. 11.30. Dzieci, które przeżywają rocznicę Chrztu św., urodzin proszę wcześniej zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Wtedy też chciałbym spotkać się z dziećmi i ich rodzicami przygotowującymi się do I Komunii Św. W niedzielę /17 IX/ na godz. 11.30 zapraszam na Mszę św. wszystkich uczniów z przyborami szkolnymi, które poświęcę i tak we wspólnocie naszej Parafii poprosimy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.
Zapowiedzi przedślubne. Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:
14/2017: Katarzyna Natalia Błońska, panna ze Świętej Katarzyny i Piotr Mirosław Dzięgielowski, kawaler z Zagródek (17 IX)
15/2017: Karolina Wojciechowska, panna z Nowejwsi i Bartłomiej Leszek Użałowicz, kawaler z Mędłowa (17 IX)

 

 

Dodaj komentarz