Ogłoszenia parafialne 03.09.2017

XXII Niedziela w ciągu roku.

Intencje Apostolstwa Modlitwy: Intencja ewangelizacyjna: Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.
Na prośbę papieża Franciszka w tym miesiącu módlmy się też szczególnie o pokój: za ofiary zamachów terrorystycznych w Burkina Faso, Hiszpanii i Finlandii oraz „o uwolnienie świata od nieludzkiej przemocy”!
Przeżywamy XXII Niedzielę w ciągu roku i I-ą niedzielę września – na Mszach Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
Przed nami, w następną niedzielę, Uroczystość Odpustowa i Dożynki, błogosławieństwo ziarna pod zasiew i wieńców dożynkowych. Za tydzień o godz. 13.00 serdecznie zachęcam i proszę o liczny udział wszystkich naszych Parafian w tym święcie! Do procesji niech włączą się dzieci komunijne i rocznicowe w swoich strojach, także młodsze dziewczynki. Bardzo proszę o pomoc Służbę Ołtarza! Proszę chętnych do pomocy w niesieniu baldachimu i sztandarów.
Msze św. za tydzień będą sprawowane w Turowie o godz.: 8.30 i 13.00. W Okrzeszycach Msza św. o godz. 10.00.
Błogosławieństwo dzieci wyjątkowo w tym miesiącu, ze względu na Odpust, uczynimy 17 września na Sumie o godz. 11.30. Dzieci, które teraz przeżywają rocznicę Chrztu św., urodzin proszę wcześniej zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Na tę Mszę Św. /17 IX o godz. 11.30/ zapraszam szczególnie dzieci i rodziców, którzy rozpoczynają przygotowania do I Komunii Św.
Rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Życzę wszystkim uczniom i nauczycielom opieki Bożej, ale i współpracy z łaską Bożą dla osiągnięcia oczekiwanych owoców pracy w tym, co przed nami. W niedzielę /17 IX/ na godz. 11.30 zapraszam na Mszę św. wszystkich uczniów z przyborami szkolnymi, które poświęcę i tak we wspólnocie naszej Parafii poprosimy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.
Ze względu na sobotnie spotkane księży z Księdzem Arcybiskupem kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w czwartek o godz. 17.30-18.30.
Zapaszam do podejmowania wrześniowego wydania Nowego Życia!
Serdecznie dziękuję za posprzątanie, ukwiecenie naszego kościoła Parafianom z Turowa: Mirosławie Pisulskiej, Marii Wierciuch i Małgorzacie Olesińskiej! Przed następną niedzielą proszę, by dyżur w przygotowaniu kościoła podjęli: Joanna Wojdon, Agnieszka Zarembska, Anna Momot, Maria Ścigajło, Beata Ścigajło i Jadwiga Sawicka z Turowa.
Wdzięczność niosę dla Ireny Smugi, która przygotowała kaplicę w Okrzeszycach.
Zapowiedzi przedślubne. Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:
14/2017: Katarzyna Natalia Błońska, panna ze Świętej Katarzyny i Piotr Mirosław Dzięgielowski, kawaler z Zagródek (17 IX)
15/2017: Karolina Wojciechowska, panna z Nowejwsi i Bartłomiej Leszek Użałowicz, kawaler z Mędłowa (17 IX)
W czwartek pogrzebem pożegnaliśmy śp. Leonardę Wawrzynów z Mnichowic. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
Numer wrześniowy miesięcznika „Nowe Życie” poświęcony jest zagadnieniu służby. Można w nim przeczytać jak służyć Bogu i ludziom, przyjrzeć się biblijnemu rozumieniu służby oraz jej realizacji w Kościele m.in. przez pracę diakonów, jako tych, którzy są powołani „do służby”. W kontekście służby zaprezentowana została działalność skautów.

W numerze miesięcznika ukazany został zrekonstruowany srebrny ołtarz główny z katedry wrocławskiej, który przez wieki był chlubą Wrocławia. Ołtarz został zdemontowany podczas II wojny światowej i do dziś nie odzyskał dawnej świetności. W „Nowym Życiu” można ponadto przeczytać o społecznym znaczeniu koronacji cudownego obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, a także o męskości i kobiecości we współczesnym świecie. Siostra Aniela tym razem proponuje przepisy na zimowe przetwory.

Dodaj komentarz