Ogłoszenia parafialne 27.08.2017

XXI Niedziela w ciągu roku
Wczoraj w Żórawinie przeżyliśmy Gminne Dożynki. Uczyniliśmy to na uroczystej Mszy Św. i we wspólnej zabawie. Gratuluję i dziękuję tym, którzy to wydarzenie przygotowali i w nim uczestniczyli: Panu Wójtowi Janowi Żukowskiemu, Sołtysom z naszej Parafii, tym, którzy zrobili wieńce dożynkowe i wszystkim obecnym!
Dzisiaj możemy jeszcze wesprzeć ofiarami złożonymi do puszek poszkodowanych w czasie minionych wichur i niepogody. Dziękuję za dary z ubiegłego tygodnia i za te dzisiejsze!
W najbliższy piątek, pierwszy miesiąca, Msze Św. w Turowie o godz. 7.30 i 17.00. Spowiedź św. w Turowie w piątek od godz. 16.15. W piątek odwiedzę też chorych w domach z Najświętszym Sakramentem.
Za tydzień w I-ą niedzielę września na Mszach Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
4 września rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszam szczególnie uczniów i ich rodziców, by w najbliższy I piątek miesiąca uczestniczyli w spowiedzi /od godziny 16.15/ i Mszy św. z tej okazji o godz. 17.00! Życzę wszystkim uczniom i nauczycielom opieki Bożej, ale i współpracy z łaską Bożą dla osiągnięcia oczekiwanych owoców pracy w tym, co przed nami.
Za dwa tygodnie, 10 września o godz. 13.00, świętujemy już nasz Odpust Parafialny. Uroczystości przewodniczyć będzie Proboszcz Parafii Święta Katarzyna – Ks. dr Bogdan Kania. W tę Uroczystość i Dożynki uczynimy błogosławieństwo ziarna pod zasiew i wieńców dożynkowych. Za dwa tygodnie serdecznie zachęcam i proszę o liczny udział wszystkich naszych Parafian w tym święcie! Do procesji niech włączą się dzieci komunijne i rocznicowe w swoich strojach, także młodsze dziewczynki. Proszę chętnych do pomocy w niesieniu baldachimu i sztandarów.
Już dziś zapraszam do podejmowania wrześniowych Dobrych Nowin!
Dziękuję bardzo wszystkim, którzy, szczególnie w ostatnim czasie, trudzą się dla dobra naszej Parafii! Dziękuję wszystkim ofiarodawcom!
Serdecznie dziękuję za posprzątanie, ukwiecenie naszego kościoła wczorajszym nowożeńcom! Przed następną niedzielą proszę, by dyżur w przygotowaniu kościoła podjęły: Mirosława Pisulska, Maria Wierciuch i Małgorzata Olesińska.
Marzenie Chromow dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz