Ogłoszenia parafialne z 20.08.2017

 XX Niedziela w ciągu roku
Dzisiaj, na prośbę księdza Arcybiskupa, organizujemy zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym w czasie minionych wichur i niepogody:
Umiłowani w Panu Archidiecezjanie, Bracia i Siostry!
Wobec cierpienia i bólu, jakie przeżywają nasi rodacy, w związku z nawałnicami, które nawiedziły Polskę w ubiegłym tygodniu, nie możemy pozostać obojętni. Ogarnijmy modlitwą tych, którzy stracili swoich bliskich oraz dorobek całego życia. W miarę naszych możliwości przyłączmy się także do akcji Caritas, której celem jest wsparcie materialne poszkodowanych.
Bardzo proszę Przewielebnych Księży Proboszczów, by w najbliższą niedzielę (20 sierpnia br.) we wszystkich parafiach Archidiecezji Wrocławskiej zorganizowali zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym/…/. Dziękuję za każdy dar złożony na ten cel!
We wtorek o godz. 18-ej rozpocznie się Msza Św. i nabożeństwo ku czci Św. Rity w 22-im dniu sierpnia. Na przygotowanych kartkach wypiszmy intencje naszych modlitw.
W piątek o godz. 17.00 w kościele sprawować będziemy Nabożeństwo i Mszę św. za poleconych w Wypominkach Zmarłych.
W sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej, zapraszam na Mszę Św. w Turowie o godz. 9.00 oraz na Msze Św. ślubne o godz.: 14.00 i 16.00.
W najbliższą sobotę /26 VIII/ w Żórawinie odbędą się Gminne Dożynki, na które wszyscy jesteśmy zaproszeni. Msza św. Dożynkowa będzie sprawowana w kościele p.w. Św. Tójcy o godz. 15.00.
Zbliża się dzień naszego parafialnego Odpustu, który przeżyjemy w niedzielę 10-ego września o godz. 13.00 /wtedy też poświęcimy wieńce dożynkowe, ziarno siewne i nasiona/. Uroczystości przewodniczyć będzie Proboszcz Parafii Święta Katarzyna – Ks. dr Bogdan Kania.
Jestem ogromnie wdzięczny naszemu Parafianinowi z Turowa, który chce pozostać anonimowy, za chętną i bezinteresowną pomoc w skoszeniu trawy na całym terenie plebanijnym! To bardzo ważny dla mnie dar życzliwości i dobroci!
Serdecznie dziękuję za posprzątanie i ukwiecenie naszego kościoła Parafianom z Turowa: Annie Kleban, Wioletcie Sosnowskiej i Małgorzacie Biłas! Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę sobotnich Nowożeńców.
Dziękuję za uczynione prace w kaplicy w Okrzeszycach. Dziękuję osobom, które trudziły się przy przygotowaniu Uroczystości Odpustowej w Okrzeszycach: Danucie Zbroniec, Stasi Dzięgielowskiej, Joannie i Przemysławowi Burzyńskim, Wiesławowi Smudze, Bożenie i Adamowi Żmudom, Grzegorzowi Żmudzie i Zdzisławie Żmudzie!
Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:
13/2017: Klaudia Monika Domagała, panna, zam. w Mędłowie i Stanisław Karol Kozłowski, kawaler, zam. w Mędłowie.(20 VIII)

Dodaj komentarz