Ogłoszenia parafialne 18.06.2017

XI Niedziela w ciągu roku

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Najpierw Panu Bogu za błogosławieństwo; szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze i trasę procesji /Wspólnotom z Turowa, Wojkowic, Mnichowic i Ozorzyc /; dziękuję za okazaną życzliwość właścicielom posesji, przy których ustawione były ołtarze; Panu Wójtowi Janowi Żukowskiemu za zaproszenie i sfinansowanie występu orkiestry. Dziękuję Policji i Straży Pożarnej za sprawną służbę porządkową; SO, dzieciom komunijnym i rocznicowym oraz młodszym dziewczynkom sypiącym kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Wdzięczność wyrażam tym, którzy nieśli sztandary i baldachim; Panom pomagającym mi nieść Najświętszy Sakrament i dzwoniącym naszym dzwonem kościelnym; Paniom: Elżbiecie i Paniom przewodzącym śpiewom, Pani Beacie za przygotowanie kościoła. W najbliższy czwartek zakończymy Oktawę tej Uroczystości o godz. 17.30 w Turowie. Uczynimy wtedy procesję z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła do czterech ołtarzy, które także proszę przygotować/ szczególnie proszę o pomoc Siostry Różańcowe/. Przynieśmy też ze sobą wianki z ziół do poświęcenia!

O godz. 18-ej w czwartek rozpocznie się Msza Św. i nabożeństwo ku czci Św. Rity w 22-im dniu czerwca. Na przygotowanych kartkach wypiszmy intencje naszych modlitw.

Piątek to Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie zapomnijmy o udziale we Mszy św. o godz. 17.00 w Turowie. Z racji tego święta post nas nie obowiązuje.

W najbliższą sobotę kancelaria parafialna nie będzie czynna. Ważne sprawy proszę załatwiać w związku ze sprawowanymi Mszami Św.

W miniony piątek z grupą dzieci udaliśmy się na pielgrzymkę do Krzeszowa. Wszystkim uczestnikom dziękuję za modlitwę i wspólne tak udane doświadczenie!

Wczoraj sprawowaliśmy jeszcze Mszę Św. o błogosławieństwo Boże i urodzaje w Mędłowie. Wyrażam serdeczną wdzięczność Wszystkim, którzy to spotkanie przygotowali i w nim uczestniczyli!

Z radością informuję, że miejscowość Mnichowice jest jedną z 200 lokalizacji wybranych przez jury, która może wygrać wielofunkcyjne podwórko talentów sfinansowanych przez firmę NIVEA. Potrzeba jednak naszego wsparcia, gdyż tylko dzięki głosowaniu internautów możemy wygrać ten wspaniały plac zabaw. Głosy oddawać można raz dziennie do 31-07-2017 r., aby zwiększyć ich liczbę prosimy o udostępnianie filmu znajomym. Aby oddać głos w konkursie „Podwórko Talentów NIVEA ” trzeba zarejestrować się na str. https://podworko.nivea.pl/ ,następnie zalogować się i oddać głos na filmik z udziałem dzieci z Mnichowic. Link do głosowania na Mnichowice: https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/311-mnichowice

Dziękuję bardzo za uporządkowanie i ukwiecenie naszego kościoła wczorajszym nowożeńcom i ich rodzinom. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę Parafian z Ozorzyc /kwiatami udekorują kościół sobotni nowożeńcy/.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach!

Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

9/2017 Mateusz Krystian Besz, kawaler, zam. w Wojkowicach i Natalia Katarzyna Składnikiewicz, panna, zam. w Wojkowicach.(2 VII)

W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Edwarda Muzyka z Bogusławic. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Dodaj komentarz