Ogłoszenia parafialne 11.06.2017

Uroczystość Najświętszej Trójcy

We wtorek po raz pierwszy w naszej Parafii przeżyjemy Mszę Św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła w 13-ym dniu czerwca. Proszę licznie przybyć na to nasze spotkanie w roku 100-ej rocznicy objawień fatimskich! Po tym nabożeństwie w kościele zbiorą się przygotowujący się do pielgrzymki do Ziemi Świętej.

W środę po Mszy Św. o godz. 17-ej w kościele spotkają się uczestnicy piątkowej pielgrzymki do Krzeszowa /proszę wtedy wpłacać pieniądze, ostatecznie w dniu wyjazdu; koszt autokar + przewodnik: dorośli 40zł, dzieci 35zł/.

W czwartek już uroczystość Bożego Ciała.

Msze św. sprawowane będą o godz.: 8:00 /Okrzeszyce/ i w Turowie: 9:30 i 12:00 /Msza św. z procesją pośród domów Turowa – ulicami: Wrocławską, Osiedlową, Wrocławską i Lipową/. Bardzo proszę, by w procesji uczestniczyli: należący do Służby Ołtarza, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych oraz młodsze dziewczynki sypiące kwiaty przed niesionym Najświętszym Sakramentem. W modlitwie towarzyszyć nam będzie orkiestra Hanys Band. Od czwartku, szczególnie na Mszach św., trwamy w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich do tej modlitwy. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję:

  1. Turów /ul. Osiedlowa, obok domu Państwa Lichtarskich/, 2. Wojkowice /ul. Osiedlowa, obok domu Państwa Ścigajło/, 3. Mnichowice /ul. Lipowa, obok domu Państwa Sosnowskich/, 4. Ozorzyce /ul. Lipowa przy kapliczce/ oraz o ozdobienie okien w naszych domach symbolami eucharystycznymi!

W sobotę o godz. 16.30 sprawować będziemy Mszę św. o urodzaje w Mędłowie. Dziękuję Wszystkim, którzy w pozostałych miejscowościach naszej Parafii przygotowali takie modlitwy! W sobotę modliliśmy się w Ozorzycach /wdzięczny jestem także za liczny udział Ozorzyczan we wspólnym obiedzie w świetlicy!/ i w Mnichowicach.

Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła Parafianom z Ozorzyc. Za podarowane po raz drugi kwiaty do kościoła raz jeszcze dziękuję Nowożeńcom: Oli i Michałowi Podkowom! Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę sobotnich Nowożeńców.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach!

Zachęcam do podejmowania czerwcowego wydania Dobrych Nowin!

Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

8/2017 Dawid Tymczyszyn, kawaler, zam. w Zagródkach i Agnieszka Ewa Baisinger, panna, zam. w Zagródkach.(11 VI)

Dodaj komentarz