Ogłoszenia parafialne 16.04.2017

Niedziela Wielkanocna
Przeżywamy radosną Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św.: o godz. 6.00 i 11.30 w Turowie; w Okrzeszycach o godz. 10.00.
Jutro w Poniedziałek Wielkanocny niedzielny porządek Mszy Św. /o godz. 8.30 i 11.30 w Turowie; w Okrzeszycach o godz. 10.00/ Tradycyjnie już zbierać będziemy ofiary na rzecz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Usłyszymy też list Ks. Rektora PWT.
Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia.
KOMUNIKAT Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej:
15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.
Z pozdrowieniem w Chrystusie Panu
WIKARIUSZ GENERALNY
Z powyższego powodu, zbiórkę pieniężną na rzecz leczenia osób starszych i dzieci uczynimy tydzień później, tj. 30 IV 2017 r. Zakończymy też wtedy przynoszenie do kościoła skarbonek jałmużny wielkopostnej.
W czwartek na Mszy Św. o godz. 17.00 w kościele spotkają się dzieci i rodzice dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii Św. Uroczystość ta będzie miała miejsce 14-ego maja 2017 r. o godz. 11.30, a I Komunia Św. tydzień wcześniej: 7-ego maja 2017 r. o godz. 11.00. Dzieci przed I Komunią św. mają swoje spotkanie w kościele we wtorek na Mszy Św. o godz. 17.00.
W piątek 21 04 2017 r. o godz. 17.45 na plebanię zapraszam Uczestników Rady Parafialnej.
Dziękuję z głębi serca tym, którzy podzielili się dobrem i okazali mi ostatnio, z okazji Dnia Kapłana, wyrazy życzliwości!.
Dziękuję za nadesłane dobre życzenia świąteczne dla mnie i naszej Parafii!
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyłożyli serce i dłonie w przygotowanie naszego kościoła i kaplicy do Świąt Wielkanocnych – budującym Ołtarz Adoracji i Ołtarze przy Bożym Grobie; służbie kościelnej i muzycznej; ceremoniarzom i całej Służbie Ołtarza, Pani Teresie Kozłowskiej /za przygotowanie młodego zboża w donicach/; Panu Adamowi Kuriacie za przygotowanie ogniska, uczestniczącym w procesji i niosącym sztandary i wszystkim innym; także osobom z Bratowic – rodzinom Kanarek i Dąbek, które posprzątały nasz kościół i złożyły ofiarę 50 zł. Za tydzień proszę o to kolejnych mieszkańców Bratowic.
Dziękuję bardzo za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach!
Wyrażam wielką wdzięczność Tym, którzy przed Świętami przynieśli dary dla ubogich z naszej Parafii, a w Wielkim Tygodniu dobra te przekazali potrzebującym osoby z parafialnej grupy Caritas.
Już dziś dziękuję dzieciom i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar dla naszej Parafii: pulpit z mikrofonem do miejsca przewodniczenia. Dziękuję Róży z Mędlowa za podarowanie naszemu kościołowi świecznika stojącego obok figury NMP Fatimskiej! Wkrótce zakupię jeszcze ornat maryjny. Darczyńcom dziękuję za zakup paschału i wielkanocnych świec ołtarzowych! Panu Radnemu Wiesławowi dziękuję za naprawę zamków tabernakulum w bocznych ołtarzach! Wspólnocie z Wojkowic dziękuję jeszcze za ofiary na kwiaty i ubezpieczenie kościoła /1675 zł/!
Dziękuję także bardzo wszystkim ofiarodawcom za dary złożone przy okazji święcenia pokarmów na stół wielkanocny!
Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzę radosnych Świąt Wielkanocnych i doświadczenia wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa!

Dodaj komentarz