Ogłoszenia parafialne 26.03.2017

IV Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, niedzielę Laetare.

Od najbliższego czwartku do soboty przeżyjemy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Poprowadzi je Ksiądz Kanonik Andrzej Jaremko – Proboszcz Parafii w Bąkowicach. Zachęcam wszystkich do udziału w naszych spotkaniach, byśmy w tym czasie nawrócenia i łaski zbliżyli się do Boga i do siebie nawzajem! Za trud rekolekcyjny wdzięczność księdzu Andrzejowi wyrazimy modlitwą i ofiarami składanymi na tacę podczas Mszy Św. rekolekcyjnych.

W następną pierwszą niedzielę kwietnia pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem i uczynimy zmianę tajemnic Żywego Różańca.

Dziękuję za ofiary składane na zakup figury NMP Fatimskiej /od I Róży z Mnichowic – 400 zł i II Róży z Mnichowic – 310 zł oraz jeszcze pojedynczym osobom/.

Dziękuję za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na ubezpieczenie naszego kościoła.

Są jeszcze do nabycia, w cenie 14 zł, duże paschaliki z ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas.

7 kwietnia o godz. 18.30 z Dobrzykowic do Henrykowa wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Przez Ozorzyce dotrze przed kościół do Turowa (to 21,4 km drogi), gdzie nastąpi rozważanie V stacji Drogi Krzyżowej. Następnie przez Wojkowice modlący się będą wędrować w kierunku Henrykowa. Jesteśmy zaproszeni do tej drogi, ale będziemy też mogli powitać i przez chwilę pomodlić się z pątnikami przed naszym kościołem.

Jako echo z przedstawionych wniosków z Rady Parafialnej usłyszałem opinię z jednej z naszych miejscowości, by nie wymieniać ławek w kościele /ze względu na zbyt wysoki koszt/, ale remontować te istniejące.

Edycie Żmudzie i Patrykowi z Zagródek dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła! Za tydzień proszę o to mieszkańców Bratowic. Informuję też, że udało się znaleźć osobę, która by dbała o sprzątanie w kościele. Poproszę Radnych o uzgodnienie opłaty za tę posługę i zbieranie środków na to przeznaczonych.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach. Poproszono mnie, abym zaprosił do troski o ład w kaplicy wszystkich, którzy tutaj się modlą. Zbyt trudne jest dla jednej rodziny, by czyniła tu porządki.

Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

2/2017 Aleksandra Teresa HABELA, st. wolnego, z Mnichowic, i Michał Maciej PODKOWA, st. wolnego, zam. w Mnichowicach.(26 III)

3/2017 Aleksandra Dorota PAWLAK, st. wolnego, z Wojkowice, i Maciej Marcin WĘGRZYN, st. wolnego, zam. we Wrocławiu.(26 III)

4/2017 Kaja Malwina SURMA, st. wolnego, z Kamiennej Góry, i Bartłomiej Mateusz OBRZUT, st. wolnego, zam. w Wojkowicach.(9 IV)

Zachęcam do podejmowania kwietniowego wydania Dobrych Nowin!

Wczoraj nabożeństwem pogrzebowym pożegnaliśmy śp. Zdzisława Tyśnickiego z Turowa. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Dodaj komentarz