Ogłoszenia parafialne 19.03.2017

III Niedziela Wielkiego Postu
Wczoraj w katedrze wrocławskiej rozpoczęliśmy świętowanie uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 Ks. Arcybiskup Józef Kupny udzielił błogosławieństwa nowym nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., wśród nich naszemu Parafianinowi z Mędłowa Pawłowi Rosie. Dziękujmy Bogu za ten dar posługi udzielony dla dobra naszej Parafii! Panu szafarzowi Pawłowi życzę opieki Bożej w dawaniu świadectwa wiary i wytrwałości w posłudze!
Jutro przeżywamy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Składam najserdeczniejsze życzenia opieki Bożej i wstawiennictwa Św. Patrona dla wszystkich Solenizantów!
W najbliższą środę /22 III/ po raz siódmy w naszej Parafii przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. Na przygotowanych kartkach proszę wypisywać intencje: prośby i podziękowania, które będziemy omadlać w kościele.
W piątek spotkamy się w kościele o godz. 17-ej na naszych tradycyjnych miesięcznych modlitwach za Zmarłych. Rozpoczniemy Drogą Krzyżową. Intencje modlitwy za śp. Zmarłych proszę wypisać na kartkach wypominkowych i przekazać mi przed tymi modlitwami. Proszę, by na godz. 17-ą do kościoła przyszli już narzeczeni. Po tym nabożeństwie przygotowujący się do małżeństwa spotkają się ok. godz. 18-ej na plebanii.
Jestem bardzo wdzięczny grupie Radnych za obecność na naszym piątkowym spotkaniu! Omówiliśmy bieżące sprawy parafialne, m.in.: zakończenie zbiórki i spłaty kosztów malowania kościoła /za co bardzo dziękuję Ofiarodawcom i zbierającym dary Radnym i Sołtysom/; planujemy zakup figury NMP Fatimskiej i gromadzimy na to środki; myślimy o zakupie w przyszłości nowych ławek do kościoła /są już trzy rodziny chętne do sfinansowania części tego zamierzenia/; pilnie potrzebne jest ocieplenie i otynkowanie plebanii; mówiliśmy także o sprawie sprzątania kościoła.
Dziękuję za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na ubezpieczenie naszego kościoła, które zbiorą Radni i Sołtysi naszej Parafii.
Są jeszcze do nabycia, w cenie 6 zł, paschaliki z ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas.
Z serca dziękuję za posprzątanie kościoła: Rodzinom: Czesławy Żmudy i Iwony Wierzbickiej z Zagródek. Za tydzień proszę o to kolejnych mieszkańców Zagródek.
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:
2/2017 Aleksandra Teresa HABELA, st. wolnego, z Mnichowic, i Michał Maciej PODKOWA, st. wolnego, zam. w Mnichowicach.(26 III)
3/2017 Aleksandra Dorota PAWLAK, st. wolnego, z Wojkowice, i Maciej Marcin WĘGRZYN, st. wolnego, zam. we Wrocławiu.(26 III)

Dodaj komentarz