Ogłoszenia parafialne 12.03.2017

 III Niedziela Wielkiego Postu

Drugą niedzielę Wielkiego Postu, pod hasłem „MIŁOSIERNI AŻ PO KRAŃCE ŚWIATA”, przeżywamy w naszych parafiach i wspólnotach jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Papież Franciszek przypomniał nam, że: „Misje to pasja, którą żywimy wobec Jezusa i wobec ludzi. Gdy trwamy na modlitwie przed Jezusem ukrzyżowanym, to widzimy ogrom Jego miłości, która daje godność i nas umacnia, a równocześnie czujemy, że ta miłość, która wypływa z Jego przebitego serca, rozlewa się na cały lud Boży i na całą ludzkość. Wtedy czujemy też, że On chce się nami posłużyć, aby przybliżać się coraz bardziej do swojego umiłowanego ludu oraz do tych, którzy Go szczerym sercem szukają”. Pomóżmy misjonarzom poprzez modlitwę, pomóżmy misjom finansowo poprzez ofiary do puszek w tę niedzielę! Na ten cel czynimy zbiórkę do skarbonek przed kościołem.

Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszam dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Św.

W Wielkim Poście zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej w Turowie w piątki o godz. 17-ej i Gorzkich Żali w Turowie w niedziele po sumie, a w Okrzeszycach o Mszy Św. o godz.10.00.

W piątek na plebanię o godz. 18.00 zapraszam serdecznie naszą Radę Parafialną!

W sobotę, ze względu na przedpołudniową Mszę Św. w katedrze wrocławskiej, kancelaria parafialna nie będzie czynna. Ważne sprawy proszę załatwiać w tym tygodniu po Mszach św.

Arcybiskup Józef Kupny zaprasza do udziału w akcji Talent Miłosierdzia. Akcja polega na wypełnieniu papierowej torby artykułami żywnościowymi dla osób potrzebujących. Warto taką paczkę sporządzić wraz ze znajomymi, sąsiadami czy kolegami w pracy, budując w ten sposób społeczeństwo solidarne z ubogimi. Dary te będą przekazywane potrzebującym przez Parafialny Zespół Caritas (parafialna grupa charytatywna).

Proszę podejmować do naszych domów paschaliki rozprowadzane w ramach Wielkanocnego Dzieła Pomocy Caritas 2017 /14 i 6 zł/.

Z serca dziękuję za posprzątanie kościoła: Rodzinom: Tymczyszyn i Pukal z Zagródek. Za tydzień proszę o to kolejnych mieszkańców Zagródek.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

2/2017 Aleksandra Teresa HABELA, st. wolnego, z Mnichowic, i Michał Maciej PODKOWA, st. wolnego, zam. w Mnichowicach.(26 III)

3/2017 Aleksandra Dorota PAWLAK, st. wolnego, z Wojkowice, i Maciej Marcin WĘGRZYN, st. wolnego, zam. we Wrocławiu.(26 III)

Dodaj komentarz