Ogłoszenia parafialne 26.02.2017

VIII Niedziela w ciągu roku

Otwieramy dzisiaj 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Czterdziestodniowe Przygotowanie do Wielkanocy. Zapraszam serdecznie w tym dniu do udziału w Mszach Św. z posypaniem głów popiołem: w Turowie o godz. 9.00 i 18.00, w Okrzeszycach o godz.17.00 /Droga Krzyżowa w Okrzeszycach o godz. 16.45/. Pamiętajmy o obowiązującym nas wtedy poście ścisłym /od 18-ego do 60-ego roku życia/.

Od Środy Popielcowej rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty i dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych.

Wyrazem naszej miłości do Ukrzyżowanego Chrystusa niech będzie udział w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej: w Turowie w piątki o godz. 17-ej i Gorzkich Żali w Turowie w niedziele po sumie, w Okrzeszycach po Mszy Św. o godz.10.00/.

W najbliższy piątek od rana odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem, a od godz. 16.15 spowiedź św. w kościele w Turowie.

W obecnym roku duszpasterskim 2017 przeżywamy w Kościele Powszechnym ROK FATIMSKI Z RACJI 100. ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH. W związku z tym w naszej Archidiecezji przeżywamy Archidiecezjalną Nowennę Fatimską do 13 października 2017 r. Owocem tego czasu będzie spopularyzowanie Orędzia Fatimskiego, Nabożeństwa Fatimskiego i Fatimskich I-szych sobót miesiąca. My będziemy to czynić zwłaszcza w I soboty miesiąca. Dlatego zapraszam wszystkich czcicieli MB Fatimskiej na nabożeństwo w najbliższą sobotę o godz. 8.30.

Za tydzień w I-ą niedzielę marca na Mszach Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Przypominam, że najbliższe spotkanie przedmałżeńskie odbędzie się na plebanii w dn. 24 III 2017 r. /piątek/ o godz. 18.00.

Z serca dziękuję za posprzątanie kościoła Parafianom z Zagródek: Marii Wojtyle, Danucie Stanek i Annie Biłas. Za tydzień proszę o to kolejnych mieszkańców z Zagródek.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Proszę podejmować marcowe wydanie Nowego Życia.

Dodaj komentarz