Ogłoszenia parafialne 18.12.2016

IV Niedziela Adwentu

To już ostatnia niedziela Adwentu. Wciąż w zakrystii można podejmować opłatki na stół wigilijny.

Do środy na godz. 17-ą zapraszam do kościoła na Roraty wszystkich, a szczególnie dzieci, które w tym roku uczestniczyły we Mszach Św. adwentowych.

W najbliższy czwartek /22 XII/ po raz czwarty w naszej Parafii przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. Na przygotowanych kartkach proszę wypisywać intencje: prośby i podziękowania, które będziemy omadlać w kościele.

W czwartek w godz. 17.30-18.00 będzie można jeszcze w Turowie przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

W kościele w najbliższy piątek pomodlimy się za naszych kochanych Zmarłych. Zapraszam na to spotkanie w dn. 23 XII 2016 r. na godz. 17.00.

W sobotę Pasterki sprawować będziemy w Okrzeszycach o godz. 22.00 i w Turowie o godz. 24.00. W niedzielę świąteczne Msze św. w Turowie o godz. 8.30 i 11.30; w Okrzeszycach o godz. 10.00.

Z radością informuję, że w drugi dzień świąteczny Bożego Narodzenia /26 XII/ po Sumie o godz. 11.30 dzieci naszej Parafii przedstawią Jasełka.

Jestem wdzięczny Wszystkim, którzy przynieśli dary świątecznie dla naszych uboższych Parafian! W tym tygodniu zostaną one dostarczone do potrzebujących.

Dziękuję bardzo Pani Jasi za przygotowanie na plebanii przyjęcia dla księży spowiedników; także drugiej naszej Parafiance za ofiarę na ten cel!

Dziękuję roznoszącym i przyjmującym opłatki i za złożone przy tej okazji ofiary!

Dziękuję Panu Radnemu Piotrowi Zającowi za wykonanie i montaż barierek ochraniających prospekt organowy na chórze!

Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła osobom z ul. Świerkowej z Mnichowic. Za tydzień proszę o to kolejnych mieszkańców Mnichowic: Irenę Rakowską, Dorotę Wawrzynów, Elżbietę Wawrzynów. Parafianom z Bogusławic już dzisiaj dziękuję bardzo za świąteczne strojenie naszego kościoła!

Wyrażam wdzięczność za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach. Dziękuję wszystkim, którzy świątecznie ozdobią kaplicę.

Dodaj komentarz