Ogłoszenia parafialne 27.11.2016

 I Niedziela Adwentu

Dzisiaj na Mszach św. święcę opłatki na stół wigilijny /dziękuję Pani Kościelnej Beacie za ich przygotowanie!/, które przedstawiciele Rady Parafialnej rozniosą do naszych domów. Dziękuję za okazaną pomoc i ofiary, które pomogą spłacić kolejną ratę kosztów malowania naszego kościoła!

Dzisiaj zapraszam Radnych i Sołtysów naszej Parafii na spotkanie w kościele po Sumie o godz. 11.30!

Od jutra zapraszam do udziału w Roratach, zwłaszcza wszystkie dzieci /przygotowujące się do I Komunii Św.!/: od poniedziałku do piątku o godz. 17-ej i w soboty o godz. 9-ej. Dzieci proszę o przygotowanie lampionów.

Są jeszcze do nabycia świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2016. Można je podejmować w cenie 6 i 12 zł. Proszę podejmować grudniowe wydanie Nowego Życia /4 zł/.

Przed nami pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta będzie w piątek w Turowie od godz. 16.15, a w Okrzeszycach w czwartek o godz. 16.45. W piątek przed południem odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

Za tydzień w I-ą niedzielę grudnia uczynimy zmianę Tajemnic Żywego Różańca i Adorację Najświętszego Sakramentu.

Będę wdzięczny tym wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą chcieli jeszcze wspomóc w obdarowaniu dzieci uczestniczących w Roratach /może ktoś dysponuje firmowymi długopisami, zeszytami itp. czy też słodyczami/, a także tym, którzy zechcą przynieść dary dla polskich dzieci z Sobolówki na Ukrainie. Proszę też o składanie darów światecznych przeznaczonych dla osób uboższych z naszej Wspólnoty. Dziękuję za podzielenie się tymi dobrami Tym, którzy to już uczynili!

Za tydzień w niedzielę, wraz z całym Kościołem Polskim, przeżywać będziemy XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie i uczynimy przykościelną zbiórkę do puszek na rzecz pomocy materialnej dla tych naszych Sióstr i Braci. W imieniu kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wolontariuszy świeckich, posługujących aktualnie na wschodzie a także wiernych, składamy serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc i modlitwę. Pragniemy zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. bp Antoni Dydycz  przewodniczący Zespołu Pomocy  Kościołowi na Wschodzie

Z serca dziękuję za przygotowanie kościoła i ofiarę 200 zł osobom z Mnichowic: Rodzinom Kędra i Wieczorkiewicz. Dziękuję za dar świec i przygotowanie wieńca adwentowego! Za tydzień proszę o to kolejnych mieszkańców Mnichowic: Krystynę Dąbrowską, Zofię Wawrzynów i Annę Czerwony.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz