Ogłoszenia parafialne 20.11.2016

XXXIV Niedziela w ciągu roku

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Służby Ołtarza. Dziękuję Jej uczestnikom za wierną służbę przy ołtarzu w naszej Parafii! Eucharystia zobowiązuje nas do praktykowania miłości czynnej. Dzisiaj czynimy zbiórkę pieniężną na budowę i rozbudowę kościołów w naszej Archidiecezji.

W najbliższy wtorek /22 XI/ po raz trzeci w naszej Parafii przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. Na przygotowanych kartkach proszę wypisywać intencje: prośby i podziękowania, które będziemy omadlać w kościele. Od 17.30 będzie okazja do spowiedzi.

Aby lepiej poznać postać św. Rity zachęcam dziś do podejmowania wydawnictwa Dobre Nowiny, poświęconego między innymi osobie naszej świętej Patronki.

W kościele w najbliższy, a zarazem ostatni piątek miesiąca, pomodlimy się za naszych kochanych Zmarłych. Zapraszam na to spotkanie w dn. 25 XI 2016 r. na godz. 17.00.

Za tydzień w niedzielę na Mszach św. poświęcę opłatki na stół wigilijny /dziękuję Pani Kościelnej Beacie za ich przygotowanie!/, które przedstawiciele Rady Parafialnej rozniosą do naszych domów. Już teraz dziękuję za okazaną pomoc i ofiary, które pomogą spłacić kolejną ratę kosztów malowania naszego kościoła!

W przyszłą niedzielę zapraszam Radnych i Sołtysów naszej Parafii na spotkanie w kościele po Sumie o godz. 11.30!

Za tydzień już I Niedziela Adwentu. Nadal proszę wszystkich, którzy mogą wesprzeć obdarowywanie dzieci uczestniczących w Roratach, np. przekazując firmowe produkty reklamowe, słodycze itp. Będę bardzo wdzięczny za tę pomoc!

Zostaliśmy także poproszeni o obdarowanie dzieci z Sobolówki /obwód Żytomierski/ przyborami szkolnymi, słodyczami i produktami o dłuższej dacie ważności. Można je zostawiać przy bocznym ołtarzu w naszym kościele do 10 XII 2016 r.

Proszę o pomoc w przygotowaniu spotkania z dziećmi z okazji wspomnienia św. Mikołaja oraz o dary dla ubogich z naszej Parafii /kosz na te produkty będzie wystawiony przy bocznym ołtarzu w kościele/.

Już dzisiaj są do nabycia świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2016 /Płomień miłosierdzia/. Można je podejmować w cenie 6 zł /małe/ i 12 zł duże/.

Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła! Uczyniły to: Magdalena Bagińska, Anna Cybulska i Roma Górska z Mnichowic. Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę kolejnych Parafian z ul. Modrzewiowej z Mnichowic /w Adwencie nie dekorujemy już kościoła kwiatami/.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz