Ogłoszenia parafialne 06.11.2016

 XXXII Niedziela w ciągu roku

Intencje Apostolstwa Modlitwy /listopad 2016/:

Intencja ogólna: Aby kraje, które przyjmują wielką liczbę uchodźców i uciekinierów, były wspierane w swoim wysiłku solidarności.

Intencja ewangelizacyjna: Aby w parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia.

Kończymy oktawę modlitw za śp. Zmarłych. Wypominkami pomodlimy się w kościele jeszcze jutro o godz. 16.45.

W piątek, we wspomnienie św. Marcina z Tours, w Ojczyźnie obchodzimy dzień Niepodległości. Serdecznie zapraszam do udziału w Mszach św., które sprawować będziemy wg porządku niedzielnego, o godz.: 8.30 i 11.30 w Turowie i 10.00 w Okrzeszycach.

Za tydzień, 13 XI, w II-ą niedzielę miesiąca, podczas sumy o godz. 11.30 opiece Bożej i błogosławieństwu polecimy dzieci, które w tym miesiącu przeżywają rocznicę Chrztu św., urodzin. Proszę jeszcze zgłaszać imiona tych naszych najmłodszych Parafian w zakrystii lub w kancelarii.

Również w przyszłą niedzielę na sumie spotkamy się z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św.

W przyszłą niedzielę /II-ą listopada/ Kościół Polski przeżywa VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ze względu na dramatyczną sytuację, podobnie jak miało to miejsce w 2010, dzień ten ponownie będzie poświęcony sytuacji chrześcijan w Iraku. Od czasu upadku reżimu Saddama Husajna w wyniku interwencji wojsk koalicyjnych w Iraku w 2003 roku sytuacja w tym kraju jest wciąż dramatyczna, a rząd nie jest w stanie zagwarantować swoim obywatelom bezpieczeństwa. Irak stał się symbolem wojny z chrześcijanami. Chrześcijanie są szczególnym „celem” ataków, a ich liczba w ciągu ostatnich dziesięciu lat zmniejszyła się z 1,4 mln do mniej niż 275 tys. Chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji. Wiele organizacji muzułmańskich domaga się od nich płacenia islamskiego podatku dla innowierców, tzw. „dżizji”, oraz usiłuje narzucić chrześcijańskim kobietom rygorystyczne przepisy dotyczące sposobu ubierania się. Jak stwierdził katolicki arcybiskup Mosulu obrządku syryjskiego Georges Casmoussa, „80 % młodych ludzi zamierza opuścić kraj lub o tym marzy”. Biskup pomocniczy Shlemon Warduni z katolickiego patriarchatu chaldejskiego w Bagdadzie dodaje: „Emigracja niszczy naszą kulturę, naszą historię, naszą wiarę i życie członków naszych wspólnot. To groźna choroba zakaźna, której nie jesteśmy w stanie zaradzić”. Nikt nie potrafi przewidzieć, co w najbliższej przyszłości stanie się z ziemią uznawaną za kolebkę chrześcijaństwa i z jej rdzennymi mieszkańcami w Iraku, ale naszą modlitwą i wsparciem materialnym możemy im pomóc przetrwać i zachować nadzieję na lepsze jutro.Wyrazem naszej solidarności niech będzie modlitwa podczas Mszy św. oraz przeprowadzenie zbiórki pieniężnej przed kościołami w całej Polsce.

Zachęcam do nabycia pięknie wydanego kalendarza kościelnego, w cenie 10 zł, przygotowanego dla naszej Archidiecezji na nowy rok 2017, a zatytułowanego: „Idźcie i głoście. Fatima. 100 lecie objawień”. Może to być udany prezent, ale i pomoc dla nas w dobrym przeżywaniu czasu z Panem Bogiem w Kościele.

Dziękuję za każde uczynione ostatnio dobro w naszej Parafii: trwał remont i naprawa oświetlenia na nowym cmentarzu. Dziękuję za wykonane prace na cmentarzach i wokół kościoła, za posprzątanie liści!

Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła: Bożenie Kuriacie, Joannie Żukowskiej, Jolancie Wujek i Elżbiecie Targoni z Mnichowic. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę Rodzinę Barzyckich z Mnichowic.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz