Ogłoszenia parafialne 30.10.2016

XXXI Niedziela w ciągu roku

Dzisiaj jest XXXI Niedziela w ciągu roku i Rocznica poświęcenia własnego kościoła. Dziś modlitwą szczególnie ogarnijmy tych, którzy troszczą się o stan budynków: naszego kościoła parafialnego i dwóch kaplic!

Proszę podejmować jeszcze kartki wypominkowe, wypisać je z zaznaczeniem naszej miejscowości zamieszkania i proszę je składać na tacę lub do zakrystii.

Pamiętajmy także o należnej trosce o stan grobów naszych śp. bliskich Zmarłych! Niestety ostatnio na nowym cmentarzu zauważono osoby, które śmieci i nadmiar ziemi umieściły pod świerkami na terenie cmentarza. Przypominam, że wszystkie takie pozostałości należy wrzucać do pojemników stojących przed bramą cmentarza!

Bardzo proszę o zachowanie porządku na cmentarzach i o godne zachowanie /nie palić papierosów i nie wprowadzać zwierząt!/.

We wtorek /1 XI/, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego /w Turowie o godz. 8.30 i 11.30, w Okrzeszycach o godz. 10.00/. O godz. 11.30 w kościele w Turowie modlimy się Mszą Św. i uczynimy procesję pośród grobów naszych Zmarłych tu pochowanych; po procesji poświęcę nagrobki na cmentarzu przy kościele. Rozpoczniemy w ten sposób tydzień modlitw za zmarłych.

W środę /2 XI/, we Wspomnienie wszystkich wiernych Zmarłych, w kościele w Turowie modlimy się o godz. 9.00 i 16.45, a na godz. 15.00 zapraszam do kaplicy na nowym cmentarzu /Msza św., procesja i święcenie nagrobków/.

Wypominkami modlimy się wg następującego porządku:

2 XI /środa/ w Turowie o godz. 16.45 /wypominki z Turowa/,

3 XI /czwartek/ w Turowie o godz. 16.45 /wypominki z Mnichowic/,

w kaplicy w Okrzeszycach o godz. 18.00 /wypominki z Okrzeszyc, Zagródek i Bratowic/

4 XI /piątek/ w Turowie o godz. 16.45 /wypominki z Wojkowic/;

5 XI /sobota/ w Turowie o godz. 8.45 /wypominki z Ozorzyc i Bogusławic/

7 XI /poniedziałek/ w Turowie o godz. 16.45 wypominki z Mędłowa i innych miejscowości.

Zachęcam do tej wspierającej naszych Zmarłych pamięci, tak, jak kiedyś i my sami będziemy mieli na to nadzieję.

Od południa Dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny, ale tylko jeden raz. Warunki zyskania odpustu są następujące:

1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,

2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,

3) dowolna modlitwa w intencji Ojca św.,

4) Spowiedź i Komunia św. – stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do grzechu

W dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami. W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza pozyskuje się odpust cząstkowy.

W najbliższy piątek odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pojednania zapraszam w Turowie w piątek od godz. 16.00 – 16.45.

W następną I-ą niedzielę listopada, na Mszach Św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za naszych Zmarłych poleconych w wypominkach oraz zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Wielką wdzięczność wyrażam tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w związku z przeżywanym szczególnym czasem modlitwy za Zmarłych, wykonali jakiekolwiek dobro dla naszej wspólnoty: ofiarodawcy i wykonawcy renowacji sztandaru pogrzebowego z kaplicy na nowym cmentarzu; Radnemu – Panu Adamowi za montaż osłony dzwonnicy na nowym cmentarzu i pracę w kaplicy; Panom: Przemysławowi i Ryszardowi za prace przy naprawie nagłośnienia w kościele parafialnym. Dziękuję pracownikom GZGK w Żórawinie za umieszczenie przy naszych cmentarzach WC!

Serdecznie dziękuję za posprzątanie i ukwiecenie kościoła trzem rodzinom z Osiedla Lawendowego z Wojkowic. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę już Parafian z Mnichowic

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz