Ogłoszenia parafialne 23.10.2016

 XXX Niedziela w ciągu

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Misyjną 2016. Tegoroczny Tydzień Misyjny, który właśnie rozpoczynamy, będziemy obchodzić pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”. Dlatego organizujemy zbiórkę pieniężną na rzecz Misji Św. Ojciec Święty Franciszek napisał: „Światowa Niedziela Misyjna stanowi dla wiernych różnych kontynentów szczególną okazję, aby poprzez modlitwę i konkretne gesty solidarności wspierać młode Kościoły w krajach misyjnych”. Ofiary składane w Światowy Dzień Misyjny we wszystkich parafiach świata, również tych najbiedniejszych, tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z tych środków utrzymywani są księża i katechiści pracujący na terenach misyjnych i finansowane są projekty specjalne, jak budowy i remonty kościołów, kaplic, domów zakonnych.

Otrzymaliśmy serdeczne podziękowanie i dyplom od MIVA Polska za złożone przez nas ofiary w czasie XVII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa na zakup pojazdów misyjnych. Raz jeszcze dziękuję Parafianom z Zagródek, Turowa, Ozorzyc i Mnichowic za podarowane płody rolne dla Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu!

Proszę podejmować jeszcze kartki wypominkowe, wypisać je z zaznaczeniem naszej miejscowości zamieszkania i proszę je składać na tacę lub do zakrystii.

Pamiętajmy także o należnej trosce o stan grobów naszych śp. bliskich Zmarłych oraz uporządkownie cmentarzy /śmieci wrzucamy do pojemników!/ i o godne zachowanie /nie palić papierosów i nie wprowadzać zwierząt!/.

W piątek zapraszam do kościoła o godz. 17.00 na nasze ostatniopiątkowe modlitwy za Zmarłych.

Serdecznie dziękuję za posprzątanie i ukwiecenie kościoła Parafianom z Wojkowic: Elżbiecie Martowskiej, Beacie Diakowskiej, Alinie Martowskiej i Katarzynie Muchorowskiej. Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę Parafian z Osiedla Lawendowego z Wojkowic.

Jestem bardzo wdzięczny pracownikom GZGK w Żórawinie za skoszenie trawy na nowym cmentarzu!

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Przypominam, że w nocy z soboty 29 października na niedzielę 30 października 2016 r o godzinie 3 przestawiamy zegarki na godzinę 2. Czyli śpimy o godzinę dłużej!

Dodaj komentarz