Ogłoszenia parafialne 16.10.2016

XXIX Niedziela w ciągu roku i Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej

Dzisiaj liczymy w Kościele Polskim, a więc i w naszej Parafii, osoby uczestniczące w praktykach religijnych.

W październiku Różańcem modlimy się w kościele codziennie przed Mszą Św., w niedziele o godz. 9.30 w Okrzeszycach i o godz. 11-ej w Turowie proszę by Różaniec poprowadziły Siostry Różańcowe.

W najbliższą sobotę /22 X/ po raz drugi w naszej Parafii przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie św. Rity /Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych/. W obecności Jej relikwii uczynimy Mszę św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. Na przygotowanych kartkach proszę wypisywać intencje: prośby i podziękowania, które będziemy omadlać w kościele. Od 17.30 w kościele będzie okazja do spowiedzi.

Za tydzień w niedzielę w całym Kościele przeżyjemy Światowy Dzień Misyjny. Z tej racji usłyszymy orędzie Papieża Franciszka i zbierzemy ofiary do skarbonek na rzecz Misji Świętych.

Zbliżają się już dni listopadowe. Bardziej pamiętamy w tym czasie o naszych zmarłych. Proszę podejmować już ze stołu za ławkami kartki wypominkowe, wypisać je z zaznaczeniem naszej miejscowości zamieszkania i proszę je składać na tacę lub do zakrystii. Proszę także, by więcej osób włączyło się w uporządkowanie cmentarzy, posprzątanie alei. Śmieci, nadmiar ziemi, stare nagrobki proszę nie pozostawiać na cmentarzu! W gablotach przy cmentarzach wywieszone są regulaminy użytkowania cmentarzy. Przypominam też, że wszelkie prace przy stawianiu nagrobków wcześniej trzeba zgłosić w urzędzie parafialnym!

Dziękuję serdecznie tym, którzy okazuja jeszcze pomoc wobec wrocławskiego Domu Ziarna. Płody ziemi dla Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu przywieźli Parafianie z Mnichowic, Ozorzyc i Turowa. Na początku tego tygodnia klerycy z seminarium odbiorą te dary.

Serdecznie dziękuję Parafiankom z Wojkowic: Barbarze Muchorowskiej, Barbarze Kuźniarskiej, Lucynie Prusakiewicz i Elżbiecie Armacie, które posprzątały kościół i złożyły ofiarę 120 zł. Za kwiaty dziękuję wczorajszym nowożeńcom! Przed następną niedzielą o posprzątanie i ukwiecenie kościoła proszę kolejnych Parafian z Wojkowic: Elżbietę Martowską, Beatę Diakowską, Alinę Martowską i Katarzynę Muchorowską.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Zapowiedzi przedślubne. Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

14/2016 Anna Michalak, zam. we Wrocławiu, panna i Mariusz Muzyka, zam. w Mędłowie, kawaler(16 X).

W piątek uroczystością pogrzebową pożegnaliśmy śp. Andrzeja Jacha pochodzącego z Mnichowic. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Dodaj komentarz