Ogłoszenia parafialne 09.10.2016

XXVIII Niedziela w ciągu roku

Dzisiaj II-a niedziela października. Dziękuję za ofiary zbierane przed kościołem, które przeznaczone są na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Czynimy to z okazji kolejnego Dnia Papieskiego, który przeżywamy pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

W tym tygodniu możemy jeszcze okazywać pomoc wobec wrocławskiego Domu Ziarna. Płody ziemi dla Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu proszę przywozić do soboty i składać w garażu za domem katechetycznym przy plebanii. Już teraz dziękuję za każdy dar! Dziękuję pierwszym Darczyńcom: Parafianom z Zagródek i Panu Czesiowi Wawrzynowowi z Mnichowic!

Dziś na Sumie poświęcę różańce, które przekazane będą dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Po tej Mszy św. będzie jeszcze spotkanie dzieci i ich rodziców w kościele.

Dziękuję za okazywane dobro! Państwu Kasi i Igorowi Zamorskim-Wojdyła dziękuję za dar krzewów i kwiatów do plebanijnego ogrodu! Dziś w zakrystii Radnym można składać ofiary przeznaczone na spłatę kosztów malowania naszego kościoła. Jestem bardzo wdzięczny za okazywaną w tym pomoc!

W październiku Różańcem modlimy się w kościele codziennie przed Mszą Św., w niedziele o godz. 9.30 w Okrzeszycach i o godz. 11-ej w Turowie proszę by Różaniec poprowadziły Siostry Różańcowe.

Za tydzień w niedzielę będziemy liczyli w Kościele Polskim, a więc i w naszej Parafii, osoby uczestniczące w praktykach religijnych.

Serdecznie dziękuję za posprzątanie i piękne ozdobienie kwiatami naszego kościoła Parafianom z Wojkowic: Bogusławie Nieckarz, Urszuli Ścigajło i Małgorzacie Niżyńskiej. Przed następną niedzielą tylko o posprzątanie kościoła proszę kolejnych Parafian z Wojkowic /kwiatami ozdobią kościół sobotni nowożeńcy/: Barbarę Muchorowską, Barbarę Kuźniarską, Lucynę Prusakiewicz i Elżbietę Armatę.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Zapowiedzi przedślubne. Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

14/2016 Anna Michalak, zam. we Wrocławiu, panna i Mariusz Muzyka, zam. w Mędłowie, kawaler(16 X).

Dodaj komentarz