Ogłoszenia parafialne 02.10.2016

 XXVII Niedziela w ciągu roku

Intencje Apostolstwa Modlitwy:

Ogólna: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.

Ewangelizacyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność związane z głoszeniem Ewangelii.

Dzisiaj I-a niedziela października – na Mszach Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. w Okrzeszycach i po sumie w Turowie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dzisiaj okazujemy miłość miłosierną wobec wrocławskiego Domu Ziarna. Z tej racji ofiarami i darami z płodów rolnych wspieramy działalność naszych katolickich uczelni. Płody ziemi i inne dary dla Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu można przywozić od czwartku i składać w garażu za domem katechetycznym przy plebanii. Dziękuję za dobre serce!

W październiku Różańcem modlimy się w kościele codziennie przed Mszą Św., a w niedziele o godz. 9.30 w Okrzeszycach i o godz. 11.00 w Turowie proszę by Różaniec poprowadziły Siostry Różańcowe.

Dziękuję Radnym naszej Parafii, którzy w miniony piątek przyszli na spotkanie! Omówiliśmy minione wydarzenia i planowane prace w przyszłości.

Jutro /poniedziałek/ nie będzie Mszy św. w naszym kościele.

W najbliższy piątek /I-y października/ odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź św. w tym dniu w Turowie od godz. 16.00.

W ramach realizacji programu „Nowe życie w Chrystusie” oraz Roku Miłosierdzia Bożego i 1050-lecia chrztu Polski – w dniu 8 października br. odbędzie się IV ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA CZŁONKÓW ŻYWEGO RÓŻAŃCA do Metropolitalnego Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w BARDZIE ŚLĄSKIM. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.30.

Przypomnę, że za tydzień w II-ą niedzielę miesiąca podczas sumy o godz. 11.30 nastąpi obrzęd błogosławieństwa naszych małych Parafian. Dzieci, które w danym miesiącu przeżywają rocznicę Chrztu św., urodzin proszę wcześniej zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Po tej Mszy św. będzie jeszcze spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców w kościele.

W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy XVI Dzień Papieski obchodzony jest pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Przed kościołem, do puszek zebrane zostaną ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zachęcam do podejmowania „Nowego Życia” – czasopisma Kościoła wrocławskiego, przygotowanego w nowej formie, podejmującego ważne dla osób wierzących tematy /cena – 4 zł/.

Serdecznie dziękuję za posprzątanie i ozdobienie kwiatami naszego kościoła Parafianom z  Wojkowic: Marii Placety, Danucie Wróbel, Teresie Płatek i Kamilowi Karwickiemu. Przed następną niedzielą o posprzątanie i ukwiecenie kościoła proszę kolejnych mieszkańców Wojkowic: Bogusławę Nieckarz, Urszulę Ścigajło i Małgorzatę Niżyńską.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Zapowiedzi przedślubne. Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

13/2016 Marzena Zakała, zam. w Ozorzycach, panna i Stanisław Bąk, zam. w Grodkowie, kawaler(2 X).

14/2016 Anna Michalak, zam. we Wrocławiu, panna i Mariusz Muzyka, zam. w Mędłowie, kawaler(16 X).

W czwartek uroczystością pogrzebową w Nasławicach pożegnaliśmy śp. Emilię Żygadło z Mnichowic. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Dodaj komentarz