Ogłoszenia parafialne 25.09.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 09 2016   XXVI Niedziela w ciągu roku.

Dzisiaj z radością i wdzięcznością dla Pana Boga i spracowanych ludzi weszliśmy do naszego kościoła, by pomodlić się w odnowionym kościele. Z głębi serca dziękuję tym wszystkim, którzy to dzieło z wielką ofiarnością wykonali! Dziękuję tym, którzy z miłości do Pana Boga w piątek przyszli , by uczynić porządki po remoncie! Dziękuję ofiarodawcom za przekazane na ten cel środki. Mam nadzieję, że uda się jeszcze zebrać brakujące fundusze na spłatę naszych zobowiązań, które w sumie wynoszą 80 tys. zł.

W najbliższy piątek zapraszam na godz. 18.00 na plebanię naszą Radę Parafialną.

Wszystkie parafie Archidiecezji Wrocławskiej włączają się w zbieranie ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych po trzęsieniu ziemi we Włoszech. Jest to czynione w parafiach w całej Polsce. Trzęsienie ziemi we Włoszech  miało miejsce w nocy z 23 na 24 sierpnia. Wstrząsy miały siłę 6,2 w skali Richtera. Żywioł pochłonął wówczas prawie 300 osób, a kilkadziesiąt tys. ludzi pozbawił dachu nad głową. Budynki w niektórych miejscowościach zupełnie przestały istnieć. Akcja pomocy została zainicjowana przez Konferencję Episkopatu Polski oraz Caritas Polska. My spełnimy ten uczynek miłosierdzia dzisiaj. Zebrane środki zostaną przekazane do włoskiego oddziału Caritas, co umożliwi udzielenie sprawnej pomocy ofiarom żywiołu. Ofiarodawcom dziękuję za wrażliwość i okazane wsparcie!

W tym tygodniu w sobotę rozpoczynamy miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o modlitwie różańcowej. Zapraszam do licznego udziału w tym nabożeństwie wszystkich Parafian, zwłaszcza dzieci /dzieci przed I-ą Komunią Św.!/ i młodzież. Różańcem modlić się będziemy w kościele codziennie przed Mszą Św.: w dni powszednie do piątku: 10 minut przed 17.00, w soboty o godz. 8.50, a w niedziele w kościele w Turowie o godz. 11-ej i w Okrzeszycach przed godz. 10-ą,; wtedy proszę, by Różaniec poprowadziły Siostry Różańcowe. Wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu /5 dziesiątek/ w kościele, kaplicy, rodzinie mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku pod zwykłymi warunkami.

Jesień związana jest z różnymi akcjami charytatywnymi. Dlatego po następnej niedzieli poproszę o podzielenie się dobrami płodów rolnych z naszym Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym /przypomnę o tym za tydzień/. W najbliższą niedzielę uczynimy zbiórkę do puszek na rzecz Seminarium. Wesprzemy w ten sposób kleryków przygotowujących się do kapłaństwa.

Za tydzień w I-ą niedzielę października na Mszach Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Serdecznie dziękuję wczorajszym Nowożeńcom za ozdobienie kwiatami naszego kościoła. Za posprzątanie kościoła i ofiarę 80 zł dziękuję Parafianom z Wojkowic: Marii Maios-Majewskiej, Bogusławie  Maios-Majewskiej, Małgorzacie Szatkowskiej. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę kolejnych mieszkańców z Wojkowic: Marię Placety, Danutę Wróbel i Teresę Płatek.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

Zapowiedzi przedślubne. Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

13/2016 Marzena Zakała, zam. w Ozorzycach, panna i Stanisław Bąk, zam. w Grodkowie, kawaler(2 X).

Dodaj komentarz