Ogłoszenia parafialne 26.06.2016

XIII Niedziela w ciągu

W środę przeżyjemy w Uroczystość św. Piotra i Pawła pamiętajmy życzliwie o wielu Solenizantach tego dnia! Modlitwą wspieramy Stolicę i Nuncjaturę Apostolską w Polsce. Ofiary na potrzeby Nuncjatury zbierzemy już dzisiaj – dziękuję za każdy dar!

Rozpoczynającym wakacje życzę szczęśliwego, słonecznego i bezpiecznego odpoczynku! Od poniedziałku do czwartku nie będzie w naszym kościele Mszy św. W pilnych sprawach proszę kontaktować się z Panią Kościelną Beatą.

Przed nami pierwsze: piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w Turowie w piątek od godz. 16.30. W piątek przed południem odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

Za tydzień w I-ą niedzielę lipca na Mszach Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Zbliża się nasza parafialna Uroczystość Odpustowa i 50-ciolecie istnienia po wojnie naszej Parafii /4 IX 2016 r. o godz. 13.00/. Dlatego Pan Sołtys Stanisław i Rada Sołecka z Turowa postanowili pomóc w przygotowaniach do tych wydarzeń /bardzo Im za to dziękuję!/.  Oczywiście Święto to dotyczy nas wszystkich! Dlatego w następną niedzielę /4 VII/ o godz. 14.00 do kościoła zapraszam  Wszystkich Sołtysów i Rady Sołeckie z dziewięciu naszych miejscowości, a także Radę Parafialną na spotkanie organizacyjne z tej okazji!

Nasza Parafia raz kolejny włącza się w akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego dla wsparcia Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, dzięki której realizowane są kolejne projekty wśród ubogich, takie jak: studnie, szkoły i szpitale. Zużyty sprzęt będzie można zostawiać na parkigu przy kościele /od strony ul. Lipowej/, a zabrany zostanie 14 lipca o godz. 17.15.

Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła: Janinie i Beacie Rakoczy, Bożenie Matyczak i Salomei Wawrzynów, a za ukwiecenie naszego kościoła sobotnim Nowożeńcom. Dziękuję jednej Rodzinie z Turowa, która przy tej okazji złożyła ofiarę 200 zł! Przed następną niedzielą o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszę już Parafian z Mędłowa.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach!

Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

9/2016: Karolina Siemasz, panna, zam w Mędłowie i Szymon Jasiński, kawaler, zam w Mędłowie(3 VII)

Dodaj komentarz