Ogłoszenia parafialne 19.06.2016

XII Niedziela w ciągu roku

W czwartek przeżywamy Dzień Ojca– najlepsze życzenia opieki Bożej dla tych, którzy spełniają to powołanie! Również szczerze niosę życzenia dla piątkowych Solenizantów: Janinom i Janom, szczególnie dla ks. Dziekana Jana Kleszcza i dla naszego Wójta Pana Jana Żukowskiego, któremu i przy tej okazji wyrażam wielką wdzięczność za nieustającą troskę i obfitą życzliwość dla mnie osobiście we wspieraniu posługi proboszczowskiej i dla całej naszej Parafii! Niech dobry Bóg darzy Pana Jana hojnie swoimi łaskami, błogosławieństwem, zdrowiem i potrzebnymi siłami, ale i życzliwością ludzką!

W piątek, ostatni miesiąca, w kościele o godz. 17.00 pomodlimy się wspominkowo za naszych ś.p. Zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy!

Od piątku dzieci, młodzież i wychowawcy rozpoczynają swoje wakacje. Życzę wszystkim dobrych owoców pracy mijającego roku szkolnego i katechetycznego oraz szczęśliwego, słonecznego i bezpiecznego odpoczynku. Dziękczynienie Panu Bogu za każde dobro wypracowane w tym minionym czasie uczynimy w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 /zapraszam do udziału dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców!/.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy świętowanie Uroczystości św. Piotra i Pawła. Dlatego modlitwą wspieramy Nuncjaturę Apostolską w Polsce. Ofiary na potrzeby Nuncjatury zbierzemy w tę niedzielę – dziękuję za każdy dar!

Dziękuję serdecznie wszystkim Darczyńcom na rzecz naszej Parafii. Dziękuję Panu Edziowi Matulisowi za naprawę zepsutego zasilania kaplicy w Okrzeszycach!

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy od Wojewódzkiej Konserwator Zabytków odpowiedź, z listą wymagań, na naszą prośbę o wyrażenie zgody na malowanie kościoła. W grupie inspektorów nadzoru trzeba będzie teraz przygotować odpowiedź na te wymagania.

Bardzo dziękuję za posprzątanie Kościoła i ofiarę 100 zł: Grażynie Syganiec, Małgorzacie i Elżbiecie Francuz z Turowa oraz za ukwiecenie naszego kościoła wczorajszym nowożeńcom. Przed następną niedzielą o posprzątanie kościoła proszę: Janinę i Beatę Rakoczy, Bożenę Matyczak i Salomeę Wawrzynów. Kwiatami udekorują kościół sobotni nowożeńcy. Za dwa tygodnie proszę, by dyżur sprzątania kościoła przejęła Wspólnota z Mędłowa.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach!

Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

9/2016: Karolina Siemasz, panna, zam w Mędłowie i Szymon Jasiński, kawaler, zam w Mędłowie(3 VII)

W środę uroczystością pogrzebową na Osobowicach pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Hermana z Mędłowa. Msza św za Zmarłego w naszym kościele odprawiona będzie 11 lipca /w poniedziałek/ o godz. 17.00. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Dodaj komentarz