Ogłoszenia parafialne – 05.06.2016

X Niedziela w ciągu roku

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na czerwiec 2016:

Intencja ogólna: Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność.

Intencja ewangelizacyjna: Aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotykali formatorów żyjących z radością Ewangelią, którzy mądrze przygotują ich do misji, jaką mają pełnić.

Dzisiaj obchodzimy IX Święto Dziękczynienia przeżywane pod hasłem: „Chrzest Darem Miłosierdzia”. Tegoroczne Święto Dziękczynienia jest wyjątkowe w związku z obchodami 1050-lecia Chrztu Polski, Rokiem Miłosierdzia, a także wprowadzeniem do Świątyni relikwii św. Maksymiliana Kolbego – Świadka Miłosierdzia. Przy tej okazji czyniona jest zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Narodu Polskiego. Każdy może dołożyć swoją małą cegiełkę jako podziękowanie za dobro, które nas w życiu spotyka. Dziękuję serdecznie za każdy dar na ten cel!

Dzisiaj modlimy się przed Najświętszym Sakramentem i dokonamy zmiany Tajemnic Żywego Różańca.

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia Oktawy Uroczystości Bożego Ciała: Panu Bogu za udzielone nam błogosławieństwo; szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze /Rodzinie Różańcowej/!; SO, dzieciom uczestniczącym w nabożeństwach oraz młodszym dziewczynkom sypiącym kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Wdzięczność wyrażam tym, którzy nieśli sztandary, baldachim i Pani Beacie za przygotowanie kościoła. Dziękuję tym, którzy uczynili porządki po Oktawie.

W najbliższym czasie sprawować będziemy Msze św. o urodzaje: dzisiaj o godz. 13.00 w Bogusławicach, w sobotę 11 VI: o godz. 9.00 w Turowie, o godz. 13.00 w Ozorzycach i o godz. 17.00 w Mędłowie.

Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę 150 zł Parafianom z Turowa: Teresie Wawrzynów, Annie i Elżbiecie Momot. Za kwiaty do kościoła dziękuję sobotnim Nowożeńcom! Przed następną niedzielą o przygotowanie kościoła proszę kolejnych sobotnich Nowożeńców.

Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach!

Diękuję serdecznie Panu Dyrektorowi GZGK Bartłomiejowi Dytwińskiemu za okazaną pomoc w skoszeniu trawy na nowym cmentarzu!

Dziękuję wszystkim darczyńcom za uczynione dobro!

Zapowiedzi przedślubne. Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

7/2015 Katarzyna ONOSZKO, panna z Mnichowic i Kamil Tomasz MAZUR, kawaler z Mnichowic.(12 VI)

Dodaj komentarz