Ogłoszenia parafialne 26.06.2016

 Boże Ciało

Przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dzisiaj pamiętajmy szczególnie o naszych mamach w dniu ich święta, życząc Im opieki Bożej, zdrowia i dobra od dzieci, a zmarłym mamom szczęścia w niebie.

Dzisiaj Msze św. o godz.: 10:00 /Okrzeszyce/ i w Turowie: 8:30 i 11:30 /Msza św. z procesją pośród domów Turowa – ulicami: Wrocławską, Osiedlową, Wrocławską i Lipową/. Wszyscy bierzemy udział w procesji, także dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych oraz młodsze dziewczynki sypiące kwiaty przed niesionym Najświętszym Sakramentem.

Od dzisiaj codziennie, szczególnie na Mszach św., trwamy w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich także jutro o godz. 16.30 do udziału w procesji wokół kościoła i do tej modlitwy, a w sobotę o godz. 9.00. Jutro pomodlimy się za naszych Zmarłych poleconych w Wypominkach.

Bardzo dziękuję Panu Wójtowi Janowi Żukowskiemu za zaproszenie orkiestry na dzisiejszą Uroczystość oraz wdzięczny jestem samym muzykom z orkiestry za piękne ubogacenie tego dnia! Dziękuję Policji i Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy procesji Dziękuję za uczynione porządki na cmentarzu i wokół kościoła oraz na trasie procesji /szczególnie Panu Sołtysowi z Turowa Stasiowi i pomagającym mu Panom!/. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej Uroczystości, za przygotowanie pięknych ołtarzy /Wspolnotom z Bratowic, Zagródek, Bogusławic i Mędłowa/ i ozdobienie okien w naszych domach symbolami eucharystycznymi!

Wczoraj pożegnaliśmy śp. Rafała Lecha z Mędłowa. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Dodaj komentarz