Ogłoszenia parafialne 01.05.2016

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na maj 2016:
Intencja ogólna: Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne.
Ewangelizacyjna: Aby rozpowszechniał się w rodzinach, wspólnotach i grupach zwyczaj odmawiania różańca w intencji ewangelizacji i pokoju.

W maju codziennie uczestniczymy w Nabożeństwach Majowych w związku ze sprawowanymi Mszami św.: w soboty o godz. 9-ej, od poniedziałku do piątku o godz. 17-ej, a w niedziele i święta po sumie o godz. 11.30. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału.
Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Św. W związku z tym zmienione są godziny Mszy Św.: w Okrzeszycach o godz. 9.30, a w Turowie o godz. 8.30 i pierwszokomunijna o godz. 11.00. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się o godz. 16.00. Dzieci komunijne do piątku codziennie o godz. 17.00 /we wtorek o godz. 11.30/ w kościele spotykać się będą na Mszy Św. w swoim Białym Tygodniu.
W tę pierwszą niedzielę maja na Mszach św. o godz. 8.30 i 9.30 pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem i dokonamy zmiany Tajemnic Żywego Różańca.
W sobotę o godz. 10.30 rozpocznie się próba, a potem Spowiedź św. dzieci przed Rocznicą I-ej Komunii św.
We wtorek /3 V/ przeżywamy Uroczystość NMP Królowej Polski. Na Msze św. wg porządku niedzielnego /o godz. 8.30 i 11.30 w Turowie i o godz. 10.00 w Okrzeszycach/ zapraszam wszystkich Parafian! W te dni majowe – świąteczne pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów flagą narodową.
W następną niedzielę o godz. 13.30 w Bratowicach odprawię Mszę św. o urodzaje.
Nadal zapraszam naszych Parafian do udziału w Pielgrzymce do Włoch w dniach 7-12 08 2016 r.
Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za piękne przygotowanie naszego kościoła oraz za uporządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii /zwłaszcza Panom:
Marcinowi Czerwonemu, Sylwiuszowi Jaworskiemu i Pawłowi Jadowskiemu/! Zespołowi muzycznemu, Opiekunom i scholi dziecięcej dziękuję za przygotowanie modlitwy pieśniami i psalmu z dziećmi! Dziękuję bardzo Rodzicom dzieci, którzy podejmowali i wypełnili różne zadania związane z dzisiejszą Uroczystością! W imieniu całej Parafii wyrażam wdzięczność za dary komunijne: dębowy klęcznik-konfesjonał i za nową kadzielnicę!
Dziękuję bardzo Pani Beacie za wykonane prace i stały dyżur w kościele!
Dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.
Przed następną niedzielą proszę o posprzątanie kościoła rodziców i dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii Św.
Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:
4/2016 Wojciech Paweł OBRZUT, kawaler, zam. w Wojkowicach i Kaja Anastazja KUŚ, panna, zam. w Kamiennej Górze. (1 V)
5/2016 Adam Karol MAIOS-MAJEWSKI, kawaler, zam. w Wojkowicach i Magdalena Anna PRĘCIKOWSKA, panna, zam. w Suchym Dworze. (8 V)
5/2016 Rafał Jakub TOFILSKI, kawaler, zam. w Dąbrówce i Agnieszka Urszula MISDZIOL, panna, zam. we Wrocławiu. (15 V)

Dodaj komentarz