Ogłoszenia parafialne z 27.03.2016

Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy radosną Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św.: o godz. 6.00 i 11.30 w Turowie; w Okrzeszycach o godz. 10.00.

Jutro w Poniedziałek Wielkanocny niedzielny porządek Mszy Św. /8.30 i 11.30 w Turowie; w Okrzeszycach o godz. 10.00/ Tradycyjnie już zbierać będziemy ofiary na rzecz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Usłyszymy też list Ks. Rektora PWT.

Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia – uczynimy zbiórkę pieniężną na rzecz leczenia osób starszych i dzieci /akcja Caritas/ i zakończymy przynoszenie do kościoła skarbonek jałmużny wielkopostnej.

W niedzielę za tydzień pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem, dokonamy zmiany tajemnic Żywego Różańca.

W czwartek na Mszy Św. o godz. 18.00 w kościele spotkają się dzieci i rodzice dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii Św. Uroczystość ta będzie miała miejsce 8-ego maja 2016 r. o godz. 11.30, a I Komunia Św. tydzień wcześniej: 1-ego maja 2016 r. o godz. 11.00. Dzieci przed I Komunią św. mają swoje spotkanie w kościele w sobotę o godz. 11.00.

W piątek 01 04 2016 r. o godz. 18.00 na plebanię zapraszam narzeczonych na spotkanie przedmałżeńskie.

Przed nami pierwsze: czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź święta będzie w piątek w Turowie od godz. 16.30. W piątek przed południem odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

Dziękuję z głębi serca tym, którzy okazali mi ostatnio, z okazji Dnia Kapłana i z okazji Świąt, wyrazy życzliwości!.

Dziękuję za dobre życzenia dla mnie i naszej Parafii: Siostrom Jadwiżankom: Agnieszce i Karolinie, Panu Wójtowi Janowi Żukowskiemu i Panu Burmistrzowi Milanowi Ušákowi i wielu naszym Parafianom!

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyłożyli serce i dłonie w przygotowanie naszego kościoła i kaplicy do Świąt Wielkanocnych – budującym Ołtarz Adoracji i Ołtarze przy Bożym Grobie /zwłaszcza należącym do Domowego Kościoła, Panom: Wiesławowi i Łukaszowi Barzyckim i Pani Kościelnej Beacie/; Pani Teresie Kozłowskiej /za przygotowanie młodego zboża w donicach/; ceremoniarzom i całej Służbie Ołtarza, strażakom z Rzeplina za asystowanie przy Bożym Grobie, śpiewającym grupom dzieci i dorosłych; P. Adamowi Kuriacie za przygotowanie ogniska, uczestniczącym w procesji i niosącym sztandary i wszystkim innym; także osobom z Turowa, które posprzątały nasz kościół i złożyły ofiarę 90 zł: Annie Kleban, Wioletcie Sosnowskiej i Małgorzacie Biłas. Za tydzień proszę o to kolejnych mieszkańców Turowa: Mirosławę Pisulską, Marię Wierciuch i Małgorzatę Olesińską.

Dziękuję za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na ubezpieczenie naszego kościoła. Otrzymałem jeszcze zebrane pieniądze z Wojkowic /1915 zł/i z Mędłowa /2430 zł/.

Panu Adamowi Żmudzie dziękuję za montaż cmentarnych pomp wodnych.

Dziękuję bardzo za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach Danucie i Mieczysławowi Zbrońcom i tym, którzy ich wsparli!

Wyrażam wielką wdzięczność Tym, którzy przed Świętami przynieśli dary dla ubogich z naszej Parafii, a w Wielkim Tygodniu dobra te przekazali potrzebującym osoby z parafialnej grupy Caritas.

Dziękuję także bardzo wszystkim ofiarodawcom za dary złożone przy okazji święcenia pokarmów na stół wielkanocny!

Pracownicy nowej Przychodni Lekarza Rodzinnego w Żernikach Wrocławskich przy ulicy Kolejowej 22 zapraszają nas do korzystania z ich usług w ramach umowy z NFZ, także z laboratorium. Można tu składać deklaracje.

Zachęcam do podejmowania kwietniowego wydania „Nowego Życia” /4 zł/. Znajdziemy tu wywiad z nowym biskupem pomocniczym metropolity wrocławskiego – Ojcem Biskupem Jackiem Kicińskim CMF, w którym opowiada o swoim dotychczasowym życiu i wizji posługi biskupiej. W numerze napisano, czym są uczynki miłosierdzia oraz zaprezentowano działalność „Caritas” archidiecezji wrocławskiej i zaangażowanie samorządów lokalnych w pomoc potrzebującym. W numerze można przeczytać, o tym, kim są aniołowie, o nadzwyczajności Zmartwychwstania Chrystusa oraz o obdarzaniu nas Bożym miłosierdziem w sakramencie pokuty.

Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

2/2016: Joanna WESOŁOWSKA, panna z Wysokiej i Radosław Zygmunt ZAMĘCKI, kawaler z Mędłowa.(27 III)

Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzę radosnych Świąt Wielkanocnych i doświadczenia wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa!

Dodaj komentarz