Ogłoszenia parafialne z 13.03.2016

V Niedziela Wielkiego Postu

Od dzisiaj uczestniczymy w zwyczaju zasłaniania krzyży i obrazów w świątyniach naszego kraju. Krzyże zostaną zasłonięte do końca obrzędów wielkopiątkowych, obrazy zaś do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu znaleźli czas i dobrą wolę by być obecnymi na rekolekcjach wielkopostnych i przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania! Dziękuję Pani Beacie za chętną i ofiarną posługę w kościele! Dziękuję Pani Jasi za przygotowanie smacznego przyjęcia dla Ks. Rekolekcjonisty i Księży Spowiedników! Paniom: Klaudii i Edycie dziękuję za wspaniałe ciasta przekazane dla ugoszczenia Księży! Dziękuję Tym, którzy wypowiadali wdzięczność Księdzu Rekolekcjoniście!

W piątek o godz. 17.00 Drogą Krzyżową rozpoczniemy modlitwę wypominkową za naszych śp. Zmarłych. Pamiętajmy o nich także z okazji zbliżających się Świąt!

Jutro na Mszy Św. o godz. 18.00 na Mszy Św. spotka się parafialna grupa Caritas. Zapraszam jeszcze chętnych, którzy chcieliby pomagać ubogim w naszej Parafii!

W tym tygodniu chciałbym poprosić wszystkich do praktyki jałmużny wielkopostnej. Proszę, by do kościoła na nabożeństwa, aż do przyszłej niedzieli, przynosić produkty spożywcze o dłuższym terminie przydatności do spożycia, które w Wielkim Tygodniu osoby z parafialnej grupy Caritas przekażą do uboższych Parafian z Naszej Wspólnoty. Dary te proszę pozostawiać przed bocznymi ołtarzami w naszym kościele oraz w kaplicy w Okrzeszycach. Dziękuję Karolinie, Basi i Monice z Bogusławic, które zebrały już takie dary i przekazały do rozdania!

Proszę podejmować do naszych domów paschaliki rozprowadzane w ramach Wielkanocnego Dzieła Pomocy Caritas 2016 /3 zł/.

W sobotę przeżywamy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. wtedy w Turowie o godz. 9.00 i 14.00.Składam najserdeczniejsze życzenia opieki Bożej i wstawiennictwa Św. Patrona dla wszystkich Solenizantów, najpierw dla Naszego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, który w tym roku będzie przewodniczył turowskiej Uroczystości Odpustowej w dn. 11 IX 2016 r. o godz. 13.00!

Za tydzień już Niedziela Palmowa. Proszę przynieść ze sobą na Msze św. palmy.

Dziękuję za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na ubezpieczenie naszego kościoła. Otrzymałem już zebrane pieniądze z Zagródek.

Z serca dziękuję za posprzątanie kościoła: Katarzynie i Wioletcie Pajda oraz Marzenie Marczyk z Ozorzyc. Za tydzień proszę o to Parafian z Turowa: Stanisławę Lichtarską, Agnieszkę Wawrzynów i Martę Łukawiecką.

Eugenii Biłas dziękuję za posprzątanie kaplicy w Okrzeszycach.

Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

1/2016: Paulina GORZEŃ, pochodząca z Mnichowic, zam. w Gęsicach, panna i Krzysztof Franciszek KŁAK, kawaler zam. w Gęsicach.(13 III)

2/2016: Joanna WESOŁOWSKA, panna z Wysokiej i Radosław Zygmunt ZAMĘCKI, kawaler z Mędłowa.(27 III)

W piątek zmarł śp. Henryk Targoni z Mnichowic. Jego pogrzeb będziemy sprawować w kościele w środę o godz. 13.00. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Dodaj komentarz