Ogłoszenia parafialne z 28.02.2016

III Niedziela Wielkiego Postu

W Wielkim Poście zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej w Turowie w piątki o godz. 17-ej i Gorzkich Żali w Turowie w niedziele po sumie, a w Okrzeszycach o Mszy Św. o godz.10.00.

Przed nami pierwsze: czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź święta będzie w piątek w Turowie od godz. 16.30. W piątek przed południem odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

W tym tygodniu świętować będziemy rocznicę wizytacji kanonicznej w naszej Parafii Ks. Arcbpa Józefa Kupnego. Z tej okazji w piątek zapraszam Bierzmowanych w ubiegłym roku na nabożeństwo o godz. 17-ej. Bierzmowani otrzymają wtedy świadectwo Bierzmowania. W tym dniu przypada również 50-lecie powojennej administracji, jako samodzielnej placówki duszpasterskiej, naszej Parafii. Mam nadzieję, że o godz. 17.00 na to Dziękczynienie licznie przybędą do naszego kościoła nasi Parafianie, a także Rada Parafialna i Przedstawiciele Samorządu. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie na plebanię dzień wcześniej – w czwartek /3 III/ o godz. 18.00. Jubileuszowy Rok naszej Parafii zwieńczymy Uroczystością Odpustu we wrześniu.

W minionym tygodniu udało się naprawić uszkodzony, drugi raz w ubiegłym roku, w czasie wichur dach naszego kościoła. Do prac trzeba było użyć ciężki sprzęt, który niestety uszkodził aleje w okolicach kościoła. Mam nadzieję, że wkrótce i to uda się naprawić. Pomoże nam jeden z naszych Parafian z Mędłowa. Inny Mędłowianin założył w ub. tygodniu w kościele przyrząd, który mierzy jak zmienia się rozmiar szczeliny w murze wewnątrz naszego kościoła. Wszystkim Dobroczyńcom z serca bardzo dziękuję!

Za tydzień w I-ą niedzielę marca na Mszach Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Już dziś informuję i zapraszam narzeczonych na spotkanie przedmałżeńskie w dn. 01 04 2015 r. o godz. 18.00 na plebanii.

Arcybiskup Józef Kupny zaprasza do udziału w akcji Talent Miłosierdzia. Akcja polega na wypełnieniu papierowej torby artykułami żywnościowymi dla osób potrzebujących. Warto taką paczkę sporządzić wraz ze znajomymi, sąsiadami czy kolegami w pracy, budując w ten sposób społeczeństwo solidarne z ubogimi. Dary te będą przekazywane potrzebującym przez powstający u nas Parafialny Zespół Caritas (parafialna grupa charytatywna).

W związku z Dekretem Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Ks. Józefa Kupnego w sprawie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, który /…/ niezależnie od wcześniej ogłoszonych zbiórek na rzecz komitetu w Krakowie, zarządza wpłatę na rzecz przygotowań i przeprowadzenia Dni w Diecezjach w Archidiecezji Wrocławskiej. Wyniesie ona 1 zł 20 gr od mieszkańca parafii. /…/ Dla naszej Parafii wyznaczono kwotę 1080 zł, a mamy do zapłaty drugą ratę – 540 zł. By spełnić to zarządzenie uczynimy drugą zbiórkę do skarbonek w niedzielę za tydzień.

Proszę podejmować do naszych domów paschaliki rozprowadzane w ramach Wielkanocnego Dzieła Pomocy Caritas 2016 /14 i 3 zł/.

Z serca dziękuję za posprzątanie kościoła: Danucie Pajdzie, Agacie Mikuszewskiej, Katarzynie Kruszczyńskiej i Beacie Trzcińskiej z Ozorzyc:. Za tydzień proszę o to kolejnych mieszkańców Ozorzyc.

W Okrzeszycach kaplicę sprzątała Ewa Róziewicz.

Do świętego związku małżeńskiego przygotowują się:

1/2016 Paulina GORZEŃ, pochodząca z Mnichowic, zam. w Gęsicach, panna i Krzysztof Franciszek KŁAK, zam. w Gęsicach, kawaler zam. w Gęsicach.(13 III)

Dodaj komentarz