Ogłoszenia parafialne z 21.02.2016

II Niedziela Wielkiego Postu

Od tygodnia radujemy się wiadomością, że Ojciec Święty Franciszek ustanowił nowego biskupa pomocniczego dla Kościoła Wrocławskiego, powołując do tej godności o. prof. dra hab. Jacka KICIŃSKIEGO ze Zgromadzenia Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Błogosławionej Maryi Dziewicy (Misjonarze Klaretyni) – CMF. Już dzisiaj jesteśmy zaproszeni do udziału w uroczystej liturgii, w czasie której Biskup Nominat przyjmie sakrę biskupią. Liturgia ta sprawowana będzie w sobotę 19 marca br., o godz. 11.00, w Archikatedrze Wrocławskiej.

Drugą niedzielę Wielkiego Postu, pod hasłem „MIŁOSIERNI AŻ PO KRAŃCE ŚWIATA”, przeżywamy w naszych parafiach i wspólnotach jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Papież Franciszek przypomniał nam, że: „Misje to pasja, którą żywimy wobec Jezusa i wobec ludzi. Gdy trwamy na modlitwie przed Jezusem ukrzyżowanym, to widzimy ogrom Jego miłości, która daje godność i nas umacnia, a równocześnie czujemy, że ta miłość, która wypływa z Jego przebitego serca, rozlewa się na cały lud Boży i na całą ludzkość. Wtedy czujemy też, że On chce się nami posłużyć, aby przybliżać się coraz bardziej do swojego umiłowanego ludu oraz do tych, którzy Go szczerym sercem szukają”. Pomóżmy misjonarzom poprzez modlitwę, pomóżmy misjom finansowo poprzez ofiary do puszek w tę niedzielę! Na ten cel czynimy zbiórkę do skarbonek przed kościołem.

Możemy już podejmować do naszych domów paschaliki rozprowadzane w ramach Wielkanocnego Dzieła Pomocy Caritas 2016 /14 zł/.

Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszam dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Św.

Informuję, że tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne przeżyjemy w dniach: 10-12 03 2016 r. Poprowadzi je Ksiądz Krzysztof Salik – Wikariusz Rzym.-Kat. Parafii p.w. św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego we Wrocławiu – Brochowie. Zachęcam wszystkich do udziału w naszych spotkaniach, byśmy w tym czasie nawrócenia i łaski zbliżyli się do Boga i do siebie nawzajem!

W Wielkim Poście zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej w Turowie w piątki o godz. 17-ej i Gorzkich Żali: w Turowie w niedziele po Sumie, a w Okrzeszycach przed Mszą Św. o godz.10.00.

Zachęcam bardzo do podjęcia trudu jałmużny wielkopostnej. Na przygotowanych skarbonkach wypisana jest zachęta do pełnienia czynów miłości wobec bliźniego: Twoja jałmużna pomoże w leczeniu dzieci i osób starszych. Skarbonki można podejmować ze stołu za ławkami. Ofiary te przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową.

W piątek, ostatni lutego, o godz. 17.00 w kościele pomodlimy się Drogą Krzyżową i Mszą Św. za naszych śp. Zmarłych.

Wciąż zapraszam chętnych do włączenia się do powstającego naszego Parafialnego Zespołu Caritas

Z serca dziękuję Sylwii Sułyk za posprzątanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz