Ogłoszenia parafialne 03.01.2015

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy:

Ogólna: Aby szczery dialog między ludźmi wyznającymi różne religie przyniósł owoce pokoju i sprawiedliwości.

Ewangelizacyjna: Aby poprzez dialog i miłość braterską, dzięki łasce Ducha Świętego, zostały przezwyciężone podziały wśród chrześcijan.

Dzisiaj I-a niedziela stycznia. Po Mszy św. w Okrzeszycach i po sumie w Turowie zmiana tajemnic Żywego Różańca. Na Mszach Św. modlimy się przed Najświętszym Sakramentem. Dziękuję grupie dzieci i Pani Agnieszce, którzy przygotowali kolędy! Wysłuchamy ich i zaśpiewamy po dzisiejszej Sumie o godz, 11.30.

W środę przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego /8.30 i 11.30 w Turowie, 10.00 w Okrzeszycach/. Po sumie o godz. 11.30 w kościele odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej i Sołtysów wszystkich wsi naszej Parafii, których bardzo serdecznie zapraszam!

W nadchodzącą uroczystość Objawienia Pańskiego zbierane będą w kościołach ofiary na fundusz misyjny, wspierający polskich misjonarzy i misjonarki w ramach działalności Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji. Pamiętajmy, że każdy czyn i każda ofiara na rzecz misji przybliża nas samych do Chrystusa i czyni nas wiarygodnymi uczniami Zbawiciela.

W tę uroczystość podejmiemy pobłogosławione kadzidło i kredę, którą znaczymy drzwi naszych mieszkań.

Kancelaria Parafialna w sobotę nie będzie czynna. Ważne sprawy proszę załatwiać po Mszy św.

W następną: II-ą niedzielę miesiąca podczas sumy o godz. 11.30 przewidziany jest obrzęd błogosławieństwa dzieci. Dzieci, które w tym miesiącu przeżywają rocznicę Chrztu św., urodzin proszę wcześniej zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

Za tydzień w II-ą niedzielę miesiąca na Sumie spotkamy się z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św.

Ofiary z tacy w tym dniu wspomogą cele gospodarcze naszej Parafii.

Dziękuję serdecznie dzisiaj kolędującym w Ozorzycach: Annie Pajdzie, Zofii Janusz, Teresie Kozłowskiej, Iwonie Lech i Janowi Muzyce! Przy tej okazji zebrano ofiary w kwocie 3 tys. zł. Jestem bardzo wdzięczny Państwu za ich trud i wszystkim hojnym Ofiarodawcom z Ozorzyc! Zebrane pieniądze będą stanowiły fundusz na rzecz przygotowań Jubileuszu 50-ciolecia administracji naszej Parafii.

Trwają wizyty duszpasterskie w domach naszej Parafii. Dziękuję wciąż za serdeczne przyjęcie i wyrozumiałość. Osoby, które nie mogą przyjąć księdza z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie, mogą zgłosić chęć spotkania się w piątek 15-ego stycznia 2016 r. /wtedy wizyty od godz. 14.30/ lub też indywidualnie proszę umówić się z księdzem.

Zachęcam do podejmowania prasy katolickiej: Nowego Życia /4 zł/ i L’osservatore Romano

Z serca dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 80 zł osobom z Bogusławic: Róży Bednarz i Beacie Pasek. Za tydzień proszę o to kolejnych mieszkańców Bogusławic: Krystynę Cisek, Edytę Jaworską i Annę Pajdę.

Dziękuję za posprzątanie kaplicy w Okrzeszycach.

Dodaj komentarz