Ogłoszenia parafialne z dnia 29.11.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
29 11 2015 I Niedziela Adwentu
Od jutra zapraszam do udziału w Roratach, zwłaszcza wszystkie dzieci /przygotowujące się do I Komunii Św.!/: od poniedziałku do piątku o godz. 17-ej i w soboty o godz. 9-ej. Dzieci proszę o przygotowanie lampionów.
Są jeszcze do nabycia świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2015. Można je podejmować w cenie 6 i 12 zł. Proszę podejmować grudniowe wydanie Nowego Życia.
Przed nami pierwsze: czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź święta będzie w piątek w Turowie od godz. 16.15, a w Okrzeszycach w czwartek o godz. 17.45. W piątek przed południem odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.
Za tydzień w I-ą niedzielę grudnia uczynimy zmianę Tajemnic Żywego Różańca i Adorację Najświętszego Sakramentu.
Będę wdzięczny tym wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą chcieli jeszcze wspomóc w obdarowaniu dzieci uczestniczących w Roratach /może ktoś dysponuje firmowymi długopisami, zeszytami itp. czy też słodyczami/. Proszę też o składanie darów światecznych przeznaczonych dla osób uboższych z naszej Wspólnoty. Dziękuję za podzielenie się tymi dobrami Tym, którzy to już uczynili!
Dziękuję za składane dziś do skarbonek ofiary na rzecz Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie przeznaczonych na potrzeby przygotowań do tych wydarzeń w naszej Archidiecezji.
W piątek na plebanię o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie naszą Radę Parafialną.
Za tydzień w niedzielę, wraz z całym Kościołem Polskim, przeżywać będziemy Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie i uczynimy przykościelną zbiórkę do puszek na rzecz pomocy materialnej dla tych naszych Sióstr i Braci. W imieniu kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wolontariuszy świeckich, posługujących aktualnie na wschodzie a także wiernych, składamy serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc i modlitwę. Pragniemy zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. bp Antoni Dydycz przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie
Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz, 14.00 spotkamy się z dziećmi z okazji wspomnienia św. Mikołaja.
Z serca dziękuję za przygotowanie kościoła osobom z Bratowic: Irenie Kanarek, Marii Dąbek i Genowefie Bagińskiej. Za piękną dekorację adwentową dziękuję osobie, która nie chce się ujawnić! Za tydzień proszę o to kolejnych mieszkańców Bratowic.
W Okrzeszycach sprzątała Ewa Róziewicz.

Dodaj komentarz