Ogłoszenia z dnia 11.10.2015

XXVIII Niedziela w ciągu roku

Dzisiaj II-a niedziela października. Dziękuję za dzisiejsze ofiary zbierane przed kościołem, które przeznaczone są na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Czynimy to z okazji kolejnego Dnia Papieskiego, który przeżywamy pod hasłem „Jan Paweł II – Patron rodziny”.

Jutro jeszcze możemy okazać pomoc wobec wrocławskiego Domu Ziarna. Płody ziemi dla Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu można przywozić i składać w garażu za domem katechetycznym przy plebanii. Już teraz dziękuję za każdy dar Parafianom z: Zagródek, Czesławowi i Tadeuszowi Wawrzynowom z Mnichowic, Parafianom z Ozorzyc, Ryszardowi Ścigajło i Józefowi Sosnowskiemu z Turowa i jednej rodzinie z Mędłowa!

Dziś na Sumie poświęcę różańce, które przekazane będą dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Po tej Mszy św. będzie jeszcze spotkanie dzieci i ich rodziców w kościele.

Dziękuję za zebrane dziś ofiary na cele gospodarcze naszej Parafii!

W październiku Różańcem modlimy się w kościele codziennie przed Mszą Św., w niedziele o godz. 9.30 w Okrzeszycach i o godz. 11-ej w Turowie proszę by Różaniec poprowadziły Siostry Różańcowe.

Za tydzień w niedzielę w całym Kościele przeżyjemy Światowy Dzień Misyjny. Z tej racji usłyszymy orędzie Papieża Franciszka i zbierzemy ofiary do skarbonek na rzecz Misji Świętych.

Zbliżają się już dni listopadowe. Bardziej pamiętamy w tym czasie o naszych zmarłych. Proszę podejmować już ze stołu za ławkami kartki wypominkowe, wypisać je z zaznaczeniem naszej miejscowości zamieszkania i proszę je składać na tacę lub do zakrystii. Proszę także, by więcej osób włączyło się w uporządkowanie cmentarzy, posprzątanie alei. Śmieci, nadmiar ziemi, stare nagrobki proszę nie pozostawiać na cmentarzu! W gablotach przy cmentarzach wywieszone są regulaminy użytkowania cmentarzy. Przypominam też, że wszelkie prace przy stawianiu nagrobków wcześniej trzeba zgłosić w urzędzie parafialnym!

Serdecznie dziękuję za posprzątanie i piękne ozdobienie kwiatami naszego kościoła Parafianom z Mnichowic, Rodzinom: Czerwonych i Juszczaków. Przed następną niedzielą tylko o posprzątanie kościoła proszę kolejnych Parafian z Mnichowic /kwiatami ozdobią kościół sobotni nowożeńcy/.

Helenie Szwiec dziękuję za przygotowanie kaplicy w Okrzeszycach.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.